ENRU

Китай виступив проти розміщення американської системи ПРО у Південній Кореї

Розміщення американської системи протиракетної оборони (ПРО) THAAD у Південній Кореї «підриває довіру» Китаю і загрожує співпраці сторін у питаннях врегулювання проблеми Корейського півострова.

Про це йдеться в заяві офіційного представника Мыныстерства закордонних справ КНР Ген Шуана.

«Китайська сторона рішуче виступає проти розгортання THAAD США в Південній Кореї. Ця дія серйозно ставить під загрозу стратегічну безпеку Китаю та інших країн регіону», — заявив Шуан.

На його думку, це «недоцільно» для денуклеаризації півострова і стабільності регіону.

Раніше президент Південної Кореї Мун Чже Ін заявив про те, що на базі США в Південній Кореї будуть встановлені додаткові системи ПРО THAAD у відповідь на нові запуски ракет КНДР.

3 вересня влада Північної Кореї офіційно оголосила про успішне випробування водневої бомби, якою планується оснастити нову балістичну ракету.

5 вересня Меркель та Трамп погодилися щодо посилення санкцій проти КНДР. Також Трамп погодив надання зброї Південній Кореї.

Водночас у Південній Кореї почались протести проти розгортання американської системи ПРО.

11 вересня КНДР пригрозила США: Міністерство закордонних справ Північної Кореї заявило, що на Штати очікує «найбільші біль і страждання в їхній історії» у разі ухвалення нових обмежувальних заходів. Але Радбез ООН одноголосно підтримав посилення санкцій проти КНДР.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram