Китайські вчені першими в світі клонували мавп
Вченим Китайської Академії наук вдалося успішно клонувати двох макак, використовуючи методику, якою клонували вівцю Доллі.
Як повідомляє 25 січня China.org.cn, однакові мавпи з довгими хвостами Чжун Чжун та Хуа Хуа народилися кілька тижнів тому.
Чжун Чжун та Хуа Хуа стали результатом 79 спроб. Дві інші мавпи спочатку клонували з іншого типу дорослої клітини, але вони не вижили.
«Цей успіх означає, що Китай стане першим у дослідженнях мозку та його захворювань, використовуючи клонованих макак, як моделі тварин», — йдеться у повідомленні.
Scientists report the first successful cloning of monkeys. Two monkeys, Zhong Zhong and Hua Hua, are alive and well. Two monkeys died from respiratory failure secondary to clone syndrome → https://t.co/Sr1YcV8gTv pic.twitter.com/KAiuG1BZF5
— The Science Plug (@TheSciencePlug) January 25, 2018
Зазначається, що вдалий експеримент із клонування мавп підштовхне розвиток досліджень біології приматів. Також вчені кажуть, що такі генетично ідентичні мавпи можуть допомогти в дослідженні людських хвороб.
China on Thursday announced it successfully cloned world' s first macaques from somatic cells by method that made Dolly. Macaques are named Zhong Zhong and Hua Hua. https://t.co/fGfWkxdXeM pic.twitter.com/bZOuwwApQi
— China News 中国新闻网 (@Echinanews) January 25, 2018
У 1996 році вівця Доллі увійшла в історію, коли її клонували в Інституті Рослінга в Единбурзі. Відтоді вчені клонували багатьох інших ссавців за допомогою однієї й тієї ж технології, включаючи велику рогату худобу, свиней, собак, кішок, мишей та щурів.
Чжун Чжун та Хуа Хуа — перші примати, яких клонували з допомогою цієї технології.