Вчені Китаю розробили матеріал для літій-іонних акумуляторів, який дозволяє батареям працювати при негативних температурах аж до мінус 70 градусів за Цельсієм.

Вчені Китаю розробили матеріал для літій-іонних акумуляторів, який дозволяє батареям працювати при температурах аж до мінус 70 градусів за Цельсієм.

Про це пише журнал про науку Joule.

Китайські хіміки під керівництвом Юняо Ся з Фуданьського університету розробили новий матеріал органічного електроліту на основі етилацетату.

Як літійовий компонент в електроліті виступає бісимід літію (LiTFSI). Він має достатню для нормальної роботи акумулятора провідність — як при високих температурах (до 55 градусів Цельсія), так і при досить низьких температурах (до мінус 70 градусів).

У дослідженні зазначається, що ємність батарей на основі запропонованого електроліту при низькій температурі становитиме близько 70% від ємності електроліту при кімнатній температурі.

Як відомо, один з недоліків літій-іонних акумуляторів — різке зменшення ємності при низькій температурі.

Відомі найбільш морозостійкі батареї можуть працювати при температурах до мінус 40 градусів, однак їх ємність при цьому знижується приблизно до 12%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені Флориди розробили акумулятор, що миттєво заряджається

Поділитись: