Життя / Соціальний захист

Лайма Вайкуле заявила, що не виступатиме в Криму: рада МВС Росії ініціювала перевірку її діяльності

17 серпня, 2018 19:47
Життя/Соціальний захист/Лайма Вайкуле заявила, що не виступатиме в Криму: рада МВС Росії ініціювала перевірку її діяльності
Зберегти
Вигляд
lead
Громадська рада при Міністерстві внутрішніх справ Росії ініціювала перевірку концертної діяльності співачки Лайми Вайкуле.

Громадська рада при Міністерстві внутрішніх справ Росії ініціювала перевірку концертної діяльності співачки Лайми Вайкуле. Як пише російське видання «РБК», концертну діяльність Вайкуле перевірять на відповідність російським законам.

За три дні до цього під час прес-конференції в Одесі Вайкуле сказала, що не приїде виступати до Криму, окупованого Росією.

Як пише місцеве видання «Думская», відповідаючи на питання журналіста: Якби вам запропонували відвідати з гастролями Крим, чи погодились би ви?

«Ні. Нам заборонено. Нам, європейцям. Я туди не поїду, який би гонорар мені не запропонували», — зазначила вона.

На заяву відреагували представники окупаційної влади Криму, зокрема, голова комітету з туризму назвав заяву «неприпустимою».

У ЗМІ Вайкуле часто називають «російською співачкою», хоча вона має латвійське громадянство. У РФ вона вже не виступає 4 роки, приймаючи запрошення лише на корпоративні заходи, повідомив її чоловік Андрій Латковський. Він зазначив, що Вайкуле готова до перевірки з боку внутрішніх органів РФ. 

«У нас не відбувається концертної діяльності як такої. Ми в Росії не тільки зараз, але роки чотири вже не працюємо. Може тільки, якийсь корпоративчик, а так нічого немає. У нас, якщо що і відбувається, то там все ясно і зрозуміло, платимо всі податки так далі», — повідомив Латковський. 

У МВС Росії пояснили, що музикантам необхідно мати робочу візу для платних концертів і гуманітарну — для безкоштовних, проте більшість з них в'їжджають по туристичній візі. За це передбачений адміністративний штраф. Перевірку ініціювали не тільки стосовно Вайкуле, а щодо усіх артистів, заявив керівник робочої групи з питань злочинності у сфері економіки громадської ради при МВС Москви Олександр Хамінський. 

«По відношенню не тільки до Лайми Вайкуле, а й взагалі як щодо закордонних артистів, які приїжджають до нас з гастролями, так і щодо вітчизняних зірок», — сказав він.

Нагадаємо, що Служба безпеки України на підставі того, що артист виступав на території анексованого Криму може заборонити йому в'їжджати на територію України. 

1 лютого, 2018-го російського актора Меньшова і поета Резника внесли до «чорного списку» Мінкульту України. 

Пов`язані новини