Лавров і Кулеба обмінялися «люб’язностями», обговорюючи «великий розум» Зеленського

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що висловлювання президента України Володимира Зеленського на історичні теми або про «найбрудніший у світі» російський газ робляться «не від великого розуму». Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба не залишив цей коментар без відповіді.

«Зараз українські колеги вправляються в якійсь словесній еквілібристиці. То вважають, що Русь — це їхня споконвічна назва, то кажуть, що хрещення Русі — це свято якраз українське, і так далі. Це сумно. Сам президент Зеленський робить якісь заяви про те, що наш газ — найбрудніший у світі. Загалом, це не від великого розуму, чесно кажучи», — сказав Лавров, виступаючи перед студентами та професорсько-викладацьким складом МГІМО.

Лавров вважає, що такими заявами Київ намагається «штучно зберігати й нарощувати русофобську риторику», а також «виводити Російську Федерацію з рівноваги».

У відповідь на закиди Лаврова міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що сам Лавров «заблукав у трьох соснах російської історії».

«До 18 століття його держава мала одну назву: Московія. У 10 столітті хрестили Русь у Києві, а не Московію. Щоб красти чужу історію, багато розуму не треба. Не лише російський газ, а й пропаганда — найбрудніші у світі», — написав міністр закордонних справ України.

З чого це взагалі почалося?

Під час зустрічі з міністром енергетики США Дженніфер Ґренголм Зеленський заявив, що «російський газ є найбруднішим у світі через значні викиди метану в процесі видобутку та транспортування, а також через корупцію, шантаж і маніпуляції».

Раніше в РФ критикували рішення президента Володимира Зеленського запровадити День української державності в День хрещення Київської Русі. Тоді Лавров заявив, що Україна зібралась «приватизувати День хрещення Русі» й пожартував, що, «можливо, скоро Зеленський вирішить, що й Новий рік можна святкувати тільки в Україні». Натомість Кулеба назвав реакцію Росії та конкретно Лаврова «надзвичайно нервовою».

«Російські колеги, Україні, на відміну від вас, не потрібно нічого приватизувати. Ми як були на своїй землі тисячу років, так і залишаємось на ній. Це ви приходите на чужу землю, намагаючись її привласнити. Це ви намагаєтесь привласнити чужу історію, чужі страви, чужу культуру. Україна була, є і буде. Указ президента України просто зафіксував цей факт», — додав міністр.