Росія «не проти» відновити взаємини з Україною на рівні послів.

Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв’ю «Российской газете».

Журналіст поставив запитання про перспективу «поновлення не квазідипломатичних, а нормальних дипломатичних відносин» з Україною у контексті «позбавлення від важкої спадщини Павла Клімкіна та Петра Порошенка».

Лавров сказав, що десь чув про намір нинішнього українського президента повернути послів.

«Це не через нас: українська сторона відкликала посла, погрожувала розірвати дипвідносини. Зараз, правда, начебто хтось там згадував про ймовірність рішення Зеленського повернути послів. Ми будемо не проти», — сказав Лавров.

«Нерозумно постійно зводити якісь бар’єри, то для авіасполучення, потім для залізничного транспорту та й просто для спілкування. Хтось з’їздив до Криму, і все — людину викреслюють зі списку тих, з ким українці можуть не те що тиснути руки, а взагалі навіть зустрічатися. Це дикість, націонал-радикалізм ультрарозливу» — вважає глава російського МЗС.

Нагадаємо, У лютому 2014 року Росія викликала для консультацій посла в Україні Михайла Зурабова. Після цього нового посла не призначали. Тоді тимчасовим повіреним у справах РФ в Україні призначили Андрія Воробйова, який помер в червні 2016 року. З листопада 2016 року обов'язки тимчасового повіреного виконує Олександр Лукашик.

Україна також відкликала тодішнього посла в Росії Володимира Єльченка для консультацій у 2014 році. З 2015 року тимчасовим повіреним у справах України в РФ є Руслан Німчинський.

Поділитись: