Робота лауреата Нобелівської премії з фізики Жерара Муру та його колег може потенційно вирішити або пом'якшити головну проблему в енергетичній галузі. Лазерні технології, дослідженням яких займались науковці, можуть стати інструментом для утилізації ядерних відходів, пише Bloomberg.

Муру і його колега, професор Тошик Тадзіма, наразі говорять про концепцію використання високоінтенсивних лазерів для знищення ядерних відходів, що дозволить скоротити термін їхньої утилізації від багатьох років до кількох хвилин.

Нобелівська премія для Муру, яку він розділив з професором Донною Стрікленд з Університету Ватерлоо, була вручена за роботи, які «проклали шлях до найкоротших та інтенсивних лазерних імпульсів, коли-небудь створених людством».

Ці імпульси, зазначає видання, можуть потенційно використовуватися для утилізації радіоактивних ядерних відходів на атомному рівні за допомогою процесу, який називається трансмутацією.

Муру стверджує, що розробка лазерів перебуває на дуже ранніх стадіях, і перш ніж ми зможемо побачити початок створення прототипу, який буде працювати, може пройти кілька десятків років.

Водночас, нині у світі кількість ядерних відходів починає зростати швидше, ніж деякі країни здатні їх утилізувати.

«Пропонується «лазерне» рішення, яке може бути дуже корисним для такої країни, як Франція, яка планує будувати підземний бункер для зберігання ядерних відходів», — йдеться у статті.

Водночас, на думку екологічних організацій, захоронення ядерних відходів може завдати глобальної шкоди довкіллю

Тому, пише видання, дослідження Муру та його колег надзвичайно важливе, навіть якщо ми не побачимо його наслідків протягом наступних кількох десятків років.

Нагадаємо, у 2017 році Військово-морські сили США вперше у світі випробували лазерну зброю.

Поділитись: