Технології

Нобелівську премію з фізики присудили за лазерні технології

2 жовтня, 2018 20:04
Технології/Нобелівську премію з фізики присудили за лазерні технології
Зберегти
Вигляд
Нобелівській комітет оголосив імена переможців Нобелівської премії з фізики.

Нобелівський комітет оголосив імена переможців Нобелівської премії з фізики. Нагороду присудили Артуру Ашкіну, Жерару Муру і Донні Стрикланд.

Про це повідомляється в офіційному Twitter премії.

У повідомленні йдеться, що Артура Ешкіна нагородили за розробку оптичного пінцета та його застосування в області біології, а Жерара Мура та Донну Стрікленд за розробку методу генерації високоінтенсивних ультракоротких оптичних імпульсів.

Примітно, що Донна Стрикланд стала першою жінкою, яка отримала Нобелівську нагороду з фізики за останні 50 років, та третьою від започаткування премії. Першою лауреаткою премію була Марія Кюрі(1903 рік) за дослідження явищ радиації, а другою Марія Гепперт-Маєр, яка у 1963 отримала нагороду за «відкриття, що стосуються оболонкової структури ядра».

Переможці розділять між собою грошову винагороду, яка цього року становить 1,1 мільйона доларів.


Першу Нобелівську премію з фізики отримав німецький фізик Вільгельм Конрад Рентген за винахід променів, які згодом назвали на його честь.

У 2017 році премію отримали троє американських учених — Райнер Вайс, Баррі Баріш та Кіп Торн за «вирішальний внесок у розробку детектора LIGO(лазерна інтерферометрична гравітаційно-хвильова обсерваторія) та спостереження гравітаційних хвиль».

Нагадаємо, Нобелівську премію з медицини 2018 року присудили за терапію раку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Імунітет проти раку: за що присудили Нобелівську премію з медицини.

Пов`язані новини