Незалежна медійна рада (НМР) вважає, що видання LB.ua порушило закон, опублікувавши мову ворожнечі в статті секретаря Ради національної безпеки і оборони Олександра Турчинова.

Свій висновок НМР поширила 26 березня, повідомляє «Детектор-Медіа».

Йдеться про статтю «Неомарксизм, або Подорож у безодню», в якій Турчинов критикує діяльність уповноваженої уряду з питань гендерної політики Катерини Левченко. Секретар РНБО виступає проти Стамбульської конвенції, протиставляє організаторів гей-прайдів національній безпеці, а також порівнює гендерних активістів із представниками «русского мира».

Як зазначає НМР, значущість коментаря Турчинова як секретаря РНБО «вища за слова простих громадян із того чи іншого питання».

«У його матеріалі можна помітити порівняння активістів ЛГБТІК+ (лесбійки, геї, бісексуали, трансгендери, інтерсексуали, квіри та інші) із представниками держави-агресора, що є особливо чутливим у період агресії, коли значна частина населення сприймає концепцію «русского мира» як ворожу до української державності. Зважаючи на це, формування упереджень до представників спільноти ЛГБТІК+, змалювання їх як загрози Україні, християнству та людству формує упередження проти певної категорії суспільства та становить мову ворожнечі», — йдеться й висновку.

Також НМР дійшла висновку, що LB.ua має понести відповідальність за публікацію цієї статті, бо вона була розміщена не в розділі «блоги» чи подібному розділі, а на головній сторінці сайту.

«За умови відсутності дисклеймеру про відмежування від поглядів автора статті, Незалежна медійна рада вважає, що видання прийняло свідоме редакційне рішення розмістити матеріал у себе на платформі та подало його як власний контент», — пояснюється у висновку.

На Всеукраїнському форумі сім'ї Турчинов виступив проти «сотні гендерів» у законодавстві й за побудову України на «вічних євангельських цінностях».

А деканка педагогічного університету імені Драгоманова та дружина секретаря РНБО Ганна Турчинова уважає, що шкільні підручники з антидискримінаційними правками можуть змінити сексуальну орієнтацію дитини.

Поділитись: