ENRU

Освітні програми Книжкового арсеналу: лекції, шовкодрук та каліграфія

З 17 по 21 травня у Києві відбуватиметься сьомий Книжковий Арсенал. Це не лише нагода накупити книжок, а й можливість послухати цікавих спікерів та відвідати кілька майстер-класів. Оскільки про фокус-тему події ми вже розповіли, то тепер присвятимо час освітнім програмам.

Освітня програма IZONE creative community

Найбільше воркшопів, лекцій та майстер-класів організовує IZONE. Їх майданчик буде функціонувати протягом усіх днів фестивалю. Програма акцентується на креативних техніках та створенні власного продукту. На майданчику функціонуватимуть: студія офорту (виготовлення листівок), студія шовкографії (друк на тканині), fablab IZOLAB (виготовлення предметів на 3D-принтері), майстерня з виготовлення екслібрисів (авторська обкладинка для книги).

Деталі програми IZONE

Спецпроект «Живий шрифт»

Студія каліграфії «Арт і Я» покаже можливості сучасної кирилиці у каліграфії та наборі. Також на Книжковому Арсеналі будуть представлені: каталог свіжих українських шрифтів за останні два роки та навчальні посібники з написання кириличних абеток сучасними каліграфічними інструментами. 

Деталі спецпроекту «Живий шрифт»

19 травня, п'ятниця

12:00-13:30 Зал «Живий шрифт». Майстер-клас з китайської каліграфії від Юлії Надольної «Східні шрифтові тонкощі». 

15.00-16.30 Зал «Живий шрифт». Майстер-клас Наталії Ком'яхової «Малювання буквиць».

20 травня, субота

12.00-13.00 Зал «Живий шрифт». Майстер-клас Василя Чебаника «Авторський кола-пен — простота та хитрощі користування».

14.00‒16.00 Зал «Живий шрифт». Майстер-клас Ольги Протасової «Пластиліновий летеринг для ілюстраторів».

18.00-18.45 Зал мальованих історій. Лекція Кирила Ткачова «Інтимне життя українських літер».

21 травня, неділя

15.00-17.30 Зал «Живий шрифт». Майстер-клас Анни Єгорової «Акварель і каліграфія в ілюстрації». 

Кураторська програма «читати/говорити: Лекторій»

Куратором першого літературного лекторію від Книжкового Арсеналу став Євгеній Стасіневич. Центральними стануть лекції від поетів-перекладачів Катерини Калитко і Остапа Сливинського, що присвячені сучасній літературі сусідніх нам країн — Польщі та Балкан.

Деталі програми «читати/говорити: Лекторій»

18 травня, четвер

16:00-16:45 Лекція Катерини Калитко «Балканський півострів, балканська література: (не)співпадіння кордонів».
17:00-17:45 Лекція Ярини Цимбал «Література і революція: що робили музи, коли стріляли гармати». 

19 травня, п’ятниця

19:00-19:45 Лекція Остапа Сливинського «Сучасна польська література: привид романтизму та інші благородні примари». 

20 травня, субота

15:00-15.45 Лекція Максима Стріхи «Світовий літературний канон в українських перекладах: проблеми і здобутки». Кінозал № 1.
17:00-17.45 Лекція Марії Галіної «Мова поезії і мова про поезію». Сцена «Гербарій».

Спецпроект «Територія графічної прози»

Не обійдеться без коміксів. На Арсеналі будуть презентовані комікси видавництва «DC comics» та український комікс «Воля». Що стосується лекцій та майстер-класів, то на фестивалі про свою роботу розповідатимуть німецький аніматор і графік Райнхард Кляйст та автори коміксів Марк Гендрікс (Нідерланди) і Солуп (Греція).

Деталі спецпроекту «Територія графічної прози»

18 травня, четвер

11:00–11:45 Слайд-лекція «Комікси, натхненні літературою: стрімка тенденція плідної взаємодії» за участі автора графічного роману «Айвалик» Солупа (Адоніса Ніколопулоса) (Греція). Організатор: Грецький фонд культури в Одесі. Територія графічної прози. Сцена «Гербарій».

18:00–19:45 Ком-по: майстер-клас із комікс-поезії від Райнгарда Кляйста (Німеччина). Організатор: Goethe-Institut в Україні. Територія графічної прози. Зал мальованих історій. За попередньою реєстрацією.

19 травня, п’ятниця

10:00–13:45 Скетч-сніданок разом з Райнхардом Кляйстом (Німеччина) «Від графічних репортажів із різних країн світу до подачі мальованих біографій». Організатор: Goethe-Institut в Україні. Територія графічної прози. Зал мальованих історій. За попередньою реєстрацією.

21 травня, неділя

11:00–11:50 Майстер-клас зі створення графічного роману з презентацією українського видання роману «Тибет» за участі автора Марка Гендрікса (Нідерланди). Організатор: Кальварія. Територія графічної прози. Сцена «Кафе Європа».

17:00–17:45 Лекція Андрія Данковіча «Наукова фантастика в коміксах». Організатор: Space Cossaks. Територія графічної прози. Зал мальованих історій.

Спецпрограма «Просування книжок засобами медіа»

«Малі незалежні книгарні» організували серію лекцій, що розповість детальніше про просування книжок через інтернет. Мова йде про особливості ведення блогів та зйомок буктрейлерів для мультимедійних платформ.

Деталі спецпрограми «Просування книжок засобами медіа»

18 травня, четвер

11.00‒11.45 Кінозал № 1. Воркшоп «Читати не можна дивитися. Як створити буктрейлер». Учасниці: Валерія Сочивець, Анастасія Груба, Лариса Масімова, Тетяна Єжижанська.

13.00‒13.45 Зал «Малі». Воркшоп-дискусія «Книжковий блоґ: як цікаво писати про книжки». Учасниці: Катерина Толокольникова, Ксеня Різник, Вікторія Наріжна.

19 травня, четвер 

12.00‒12.45 Зал «Малі». Воркшоп-дискусія «Буктюб: корисні секрети книжкового відеоблоґінгу». Учасниці: Анна Гай, Людмила Дмитрук, Вікторія Наріжна.

20 травня, субота

12.00‒12.45 Зал «Малі». Воркшоп-дискусія «Як знімати буктрейлери: поради кліпмейкера». Учасники: Руслан Горовий, Вікторія Наріжна.