У Києві на фасаді торгово-розважального центру Gulliver з пʼятниці, 9 жовтня, не будуть показувати прапор ЛГБТ-спільноти. Райдужними кольорами будівля замайоріла 6 жовтня у зв’язку з Прайд-Місяцем 2020. Цим хотіли привернути увагу до теми ЛГБТ+.

Про це повідомив ТРЦ у коментарі «Бабелю».

Там розповіли, що з 1 вересня 2020 року всі екрани та фасади центру здали в оренду рекламній агенції «Соль», яка й займається контрактами. У рекламній компанії виданню не відповіли.

Представники торгового центру зазначили, що не знають усіх умов контракту з «КиївПрайдом» і дат оренди фасадів. Проте їм відомо, що дія контракту закінчилася «на один день раніше».

«Вчора, 8 жовтня, рекламна агенція повідомила, що відмовилась демонструвати прапор задля спокою й через погрози праворадикалів», — розповіли у Gulliver.

У чому причина?

Організація «КиївПрайд» переконана, що припинення показу ЛГБТ-прапору пов’язана з акціями протесту праворадикальних організацій, які відбулися вчора.

View this post on Instagram

‼️ У зв'язку з вчорашніми подіями, показ прайд-прапору на ТРЦ «Гулівер» від сьогодні буде припинено. 😠 Ми обурені, ні – ми розгнівані та люті, що невелика групка праворадикально налаштованих ксенофобів думає, ніби вона може впливати на свободу самовираження та вирішувати, хто в нашій країні може мати права людини, а хто – ні. Розвиток європейського громадянського суспільства неможливий в умовах, коли праворадикальні меншини диктують правила свободи та життя іншим. ЛГБТ+ спільнота – це невід’ємна частина України. Досить терпіти свавілля та прикривання моральними цінностями від людей, у яких немає ні краплі поваги, ні до людської гідності, ні до життя українців та українок. Саме тому ми виходимо та закликаємо виходити всіх, кому не байдужі права людини в нашій країні та свобода слова 11 жовтня о 18:30 на Площу Спортивну, 1 (біля ТЦ Гулівер). Наша мирна акція – це відповідь усім, хто прагне нашого мовчання та невидимості. Все буде Прайд! Права не дають – права беруть! 🏳️‍🌈🇺🇦 UPD: Що сталося? НацКорпус провів акцію, погрожуючи адміністрації Гуліверу, з вимогою вимкнути трансляцію прапору.

A post shared by KYIVPRIDE 🏳️‍🌈🇺🇦 (@kyivpride) on

Через це «КиївПрайд» кличе всіх 11 жовтня на мирну акцію біля Gulliver.

Директор «КиївПрайду» Руслана Панухник у коментарі «Бабелю» зазначила, що у них був контракт на розміщення прапора на фасаді торгового центру з 5 до 11 жовтня. Але сьогодні зателефонували з рекламного агентства і сказали, що «будуть вирішуватися питання про вчорашні події».

Також рекламна агенція пообіцяла «КиївПрайду» повернути кошти за ті дні, коли не буде показу прапора — з 9 до 11 жовтня включно.

Що за акції протесту були?

Ввечері 8 жовтня представники «Національного корпусу» провели акцію біля торгового центру з вимогою вимкнути трансляцію прапору. Вони звинувачували ТРЦ в тому, що той «пропагує нетрадиційну орієнтацію замість того, щоб показувати україноцентричні цінності».

У «Нацкорпусі» також обурені, що у перший день, коли розпочали флешмоб, у Харкові прощалися з курсантами та офіцерами, які загинули в авіакатастрофі на Харківщині.

«Я за сім років війни не бачив тут на "Гулівері" жодного натяку на скорботу чи вшанування пам'яті українських воїнів, які загинули під час російсько-української війни», — наголошує Данило Брусов, керівник київського осередку партії «Нацкорпус», пише BBC.

Поділитись: