ENRU

Лідер гурту «Бумбокс» Хливнюк отримав листа від політв’язня Сенцова

Український режисер, політв’язень Олег Сенцов написав листа лідеру гурту «Бумбокс» Андрію Хливнюку.

Про це музикант повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Окремий привіт перекажи Андрію Хливнюку. Скажи, що я знаю про його активність в мій бік, про музику до білоруського спектаклю та інше», — написав Сенцов.

Політв’язень зазначив, що є давнім шанувальником творчості Хливнюка, а також розповів, що отримав від нього листівку «рік чи два тому», коли перебував у Якутії.

«А тут нещодавно ввімкнули «Вахтерам» (пісня «Бумбоксу» — ред.), так що отримав три хвилини незрівнянного задоволення та єднання з Батьківщиною», — написав Сенцов, додавши, що буде дуже радий, якщо коли-небудь зустрінеться з Хливнюком.

Нагадаємо, лідер гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк підтримв Сенцова під час виступу на фестивалі Atlas Weekend у Києві.

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на короткостроковому побаченні з незаконно засудженим українським режисером Олегом Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

З розваг у Сенцова телевізор, він пише, редагує свої старі записи. Просить не відправляти йому книги, яких у нього дуже багато.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля.  28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.