Політика

Лідер Каталонії відмовився виконувати рішення влади Іспанії щодо розпуску

21 жовтня, 2017 22:41
Політика/Лідер Каталонії відмовився виконувати рішення влади Іспанії щодо розпуску
Зберегти
Вигляд
Голова уряду Каталонії Карлос Пучдемон засудив дії влади Іспанії щодо регіону і заявив, що Каталонія не «погоджується з планом Мадрида з приборкання автономії».

Голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон засудив дії влади Іспанії щодо регіону і заявив, що Каталонія «не погоджується з планом Мадрида з приборкання автономії».

Про це повідомляє BBC.

У своїй заяві Пучдемон назвав введення прямого правління «найгіршим нападом на інститути Каталонії з моменту диктатури Франко».

За його словами, іспанський уряд виступає проти демократичної волі каталонців, відмовившись від усіх пропозицій діалогу.

Він додав, що закликав провести сесію в каталонському парламенті, аби обговорити відповідь на дії Іспанії.

Нагадаємо, 21 жовтня прем'єр Іспанії Маріано Рахой схвалив застосування статті 155 конституції. Таким чином, уряд Каталонії розпустили.

Повноваження уряду Каталонії передадуть центральній владі, оголосив Рахой.

Рішення уряду Іспанії про обмеження повноважень каталонської влади буде підтримано Сенатом Іспанії 27 жовтня і набуде чинності наступного дня. 

1 жовтня у Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії. Повідомлялося, що поліція Іспанії застосувала гумові кулі проти прихильників незалежності Каталонії.

Прем'єр Іспанії Маріано Рахой відмовився називати голосування в Каталонії референдумом про самовизначення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖОбличчя Каталонії: «Так», «Ні» та інші варіанти відповідей на референдумі про незалежність

10 жовтня, глава уряду Каталонії Карлос Пучдемон запропонував парламенту відкласти оголошення про незалежність регіону від Іспанії в провести переговори. Водночас, влада Іспанії закликала Каталонію визначитися із незалежністю негайно. 

16 жовтня лідер Каталонії відповів прем’єру Іспанії щодо незалежності, попросивши два місяці на переговори.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини