Сенат Італії проголосував за позбавлення лідера правої партії «Ліга Півночі» Маттео Сальвіні парламентського імунітету. На посаді міністра внутрішніх справ Сальвіні ухвалив рішення не пускати понад 100 мігрантів із човна на територію Італії.

Як повідомляє Reuters, за це рішення проголосували 152 депутати верхньої палати італійського парламенту, проти — 76. Підтримали зняття імунітету із Сальвіні передусім владні партії — лівоцентристська Демократична партія і «Рух п’яти зірок», який раніше був із «Лігою Півночі» у коаліції.

Якщо Сальвіні визнають винним, йому загрожує до 15 років ув’язнення, а також заборона обіймати державні посади — зокрема, він не зможе очолювати в майбутньому уряд.

У липні 2019 року лідер «Ліги Півночі», який тоді ще був на посаді міністра внутрішніх справ, протягом шести днів не давав понад сотні мігрантів висадитися із човна на італійський берег, чекаючи, аби їх прийняли в інших країнах ЄС.

Напередодні рішення Сенату суд у Сицілії ухвалив, що Сальвіні має постати перед судом через інцидент із мігрантами. А ще один суд на початку лютого 2020 року порекомендував притягти Сальвіні до відповідальності через схожу затримку мігрантів, але вже в серпні 2019-го.

Сам лідер «Ліги Півночі» тоді пояснював своє рішення тим, що він діяв для захисту національних інтересів Італії. А зараз заявив, що «вирішив проти власних інтересів… піти до суду і довіритися незалежності нашого (італійського — ред.) суду».

Як зазначає видання, якщо проти Сальвіні порушать ще низку прав, це насамперед загрожуватиме його політичній кар'єрі.

Нагадаємо:

  • Нині в центральному парламенті Італії найбільшою партією є популістський «Рух п’яти зірок» в коаліції з лівоцентристською Демократичною партією.
  • На виборах у березні 2018 року «Рух» став першим, здобувши понад 32,5%, і сформував коаліційний уряд із правопопулістською «Лігою Півночі», яка тоді посіла третє місце.
  • У серпні 2019 року віцепрем’єр і лідер «Ліги Півночі» Маттео Сальвіні оголосив про вихід із коаліції. Це рішення він прийняв на тлі падіння рейтингів «Руху», сподіваючись викликати дострокові вибори й сформувати однопартійний уряд.
  • Утім дочасних виборів вдалося уникнути: «Рух п'яти зірок» сформував уряд із Демократичною партією. Але падінню рейтингу «Руху» та особисто Луїджі ді Майо це не перешкодило. Тоді Сальвіні почав активну кампанію областями Італії, готуючись до місцевих виборів 2020 року.
Поділитись: