Президент Франції Еммануель Макрон і прем’єр-міністри Великої Британії та Канади Борис Джонсон і Джастін Трюдо начебто пожартували з того, що президент США Дональд Трамп довго спілкується зі ЗМІ. У відповідь Трамп назвав Трюдо «дволиким» і повідомив, що достроково їде з Лондона, де нині відбувається зустріч лідерів країн-членів НАТО.

Відео, спершу оприлюднене російським інформаційним агентством Sputnik News і пізніше — канадським мовником CBC, фіксує розмову між Джонсоном, Трюдо і Макроном.

Джонсон: То ось чому він запізнився?

Трюдо: Він запізнився, бо проводить імпровізовану пресконференцію хвилин на 40. О так, так, так, він оголосив…

Макрон: (нерозбірливо)

Видання The Guardian припускає, що йдеться про президента США Дональда Трампа: у вівторок, 3 грудня, якраз під час першого дня зустрічі лідерів країн-членів НАТО він протягом 50 хвилин спілкувався із журналістами.

Пізніше, коли самого Трампа запитали про ці коментарі, він відповів: «Що ж, він (Трюдо — ред.) — дволикий. Мені він видається непоганим чолов’ягою, але, знаєте, правда полягає в тому, що я вказав йому на те, що він не платить 2% (витрат ВВП на оборону, це одна з вимог до країн-членів НАТО — ред.), і, як я бачу, він не надто цьому радий… Канада — в неї є гроші».

Пізніше президент США у своєму Twitter оголосив, що достроково їде із зустрічі лідерів країн-членів НАТО й не братиме участі в підсумковій пресконференції, оскільки «за останні два дні ми й так їх багато провели».

3-4 грудня в передмісті Лондона проходила зустріч лідерів країн-членів Північноатлантичного Альянсу під назвою NATO Engages. Україну на ній представляв міністр закордонних справ Вадим Пристайко.

Нагадаємо, раніше Трамп анонсував проведення саміту «Великої сімки» у своїй резиденції.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile