Лідери «Великої двадцятки» підтримали введення глобального мінімального податку. Що це?
Лідери країн «Великої двадцятки» на саміті у Римі схвалили глобальну угоду, згідно з якою прибутки великого бізнесу будуть оподатковуватися щонайменше на 15%.
Про це пише BBC.
Очікується, що запропонована США податкова угода буде офіційно прийнята 31 жовтня та набуде чинності до 2023 року. Президент США Джо Байден вже офіційно привітав це рішення.
«Тут, на саміті G20, лідери, які представляють 80% світового ВВП ㅡ як союзники, так і конкуренти ㅡ чітко заявили про свою підтримку глобального мінімального податку. Це більше, ніж просто податкова угода ㅡ це дипломатія, яка змінює нашу глобальну економіку та допомагає нашим людям», ㅡ написав він у Twitter.
Що означає глобальний мінімальний податок?
Наразі 136 країн узгодили глобальну угоду щодо того, щоб великі компанії сплачували мінімальну податкову ставку у розмірі 15%.
Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD) повідомляла, що ще чотири країни — Кенія, Нігерія, Пакистан та Шрі-Ланка ㅡ ще не приєдналися до угоди. Але на країни, які вже її схвалили, разом припадає понад 90% світової економіки.
Глобальна мінімальна ставка податку застосовуватиметься до закордонних прибутків транснаціональних компаній із продажами в 750 мільйонів євро.
Бажання країн ввести глобальний мінімальний податок пов'язано із тим, що зараз транснаціональні корпорації переводять прибуток у країни з низькими податками — незалежно від того, де здійснюють продаж. Наприклад, багато компаній є податковими резидентами на Британських Віргінських островах, в Ірландії, Кіпрі тощо.
Все частіше доходи з нематеріальних джерел (патенти, програмне забезпечення, роялті), переміщуються в ці юрисдикції, що дозволяє компаніям уникати сплати більших податків у своїх країнах.
За даними OECD, уряди щорічно втрачають сотні мільярдів через недоотримання податків. Щоб покласти край такій податковій конкуренції між державами, було вирішено «зрівняти» податок. Після схвалення угоди на саміті, країни ще мають закріпити її положення у своїх законодавствах.
- Поділитися: