Війна

Ватажки «ДНР» та «ЛНР» вимагають зняти блокаду Донбасу до березня

27 лютого, 2017 12:53
Війна/Ватажки «ДНР» та «ЛНР» вимагають зняти блокаду Донбасу до березня
Зберегти
Вигляд
Ватажки самоназваних «ДНР» та «ЛНР» вимагають від уряду України зняти блокаду Донбасу до початку березня

Ватажки бойовиків самоназваних «ДНР» та «ЛНР» вимагають від уряду України зняти блокаду Донбасу до 1 березня.

Відповідна заява викладена на сайті бойовиків.

Зазначається, якщо уряд України не виконає відповідної вимоги, ватажок самоназваної «ДНР» Олександр Захарченко та ватажок «ЛНР» Ігор Плотницький «введуть зовнішнє управління на всіх підприємствах української юрисдикції, які працюють у «ДНР» і «ЛНР».

Також вони заявили, що з окупованих територій Донбасу не постачатимуть вугілля на підконтрольні українському уряду території.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місяць залізничній блокаді окупованих територій: хто втратив, а хто здобув?

Нагадаємо, що 26 грудня колишній в.о. начштабу батальйону «Айдар» Валентин Лихоліт пообіцяв не пропускати з Донбасу метал, вугілля, деревину та промислові партії алкоголю і сигарет.

До активних дій вдались майже через місяць: 25 січня першою була заблокована гілка залізниці «Луганськ-Лисичанськ-Попасна» на ділянці Гірське-Золоте. А вже після цього блокадники почали діяти активніше: 2 лютого «Штаб блокади торгівлі з окупантами» перекрив колію поблизу Бахмута, 10 лютого учасники акції заблокували магістраль Ясинувата-Костянтинівка на ділянці поблизу станції Фенольна.

Пізніше блокадники заявили про намір перекривати не лише залізничне сполучення, а й автошляхи з непідконтрольних територій Донбасу, і 16 лютого «Штаб блокади» перекрив дорогу та встановив блокпост біля селища Золоте Луганської області.

Зауважимо, що 6 лютого під час спроби перекрити трасу між Бахмутом і Костянтинівкою стались сутички учасників «блокади» з поліцією, після чого дорогу розблокували.

Станом на 11 лютого командир «Штабу блокади» Сергій Акимович в ефірі Громадського повідомляв про те, що за час проведення акції блокадники не пропустили вже більш як 50 тисяч вагонів з окупованого Донбасу

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини