Депутатка від «Блоку Петра Порошенка» Ольга Богомолець зареєструвала проєкт про «дематюкацію мови», який вносить зміни до низки законів і передбачає штраф для ЗМІ та публічних осіб, які лаяться, або навіть арешт на термін до 15 діб. 

«Метою та завданням мого Проекту Закону є боротьба з використанням нецензурної лайки під час трансляції теле-радіопередач, публічних виступів, а також під час розповсюдження матеріалів, що містять нецензурну лайку засобами масової інформації та в інші способи (в тому числі, в мережі Інтернет)», – написала Богомолець у Facebook.

Вона наголосила, що проєкт стосуєтсья ЗМІ та публічних осіб: «Для тих, кому мат є невід'ємною частиною щоденного особистого життєвого простору – повідомляю – цей закон вас поки що не стосується. Дія закону розповсюджується лише на публічних осіб і засоби масової інформації».

Гроші зі штрафів Богомолець пропонує передавати «на підтримку та розвиток Українського культурного фонду».

«Лайка – це псевдосамозахист і темна частина несвідомого, яка потребує контролю… Лихослів`я ґвалтує наше щоденне життя, відтак вважаю за потрібне захистити майбутнє України, культуру мислення і мови від ненормативної лексики», – зазначила депутатка. 

25 квітня 2019-го Верховна Рада ухвалила законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної». 15 травня президент Петро Порошенко підписав закон.

Новообраний президент Володимир Зеленський анонсував «ретельний аналіз закону про мову» після вступу на пост президента.

Поділитись: