Правоохоронні органи Ліхтенштейну відмовляються виконувати запити Генпрокуратури України щодо правової допомоги по справі судді Вищого господарського суду Артура Ємельянова. Влітку 2015 року на його рахунках заарештували 13 мільйонів швейцарських франків.

Про це під повідомив керівник Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, передає кореспондент Громадського.

За словами Горбатюка, попри неодноразові звернення, правоохоронні органи Ліхтенштейну не виконують запит про міжнародну правову допомогу. Він також нагадав, що напередодні, за клопотанням ГПУ, суд двічі заарештовував кошти Ємельянова. Однак згодом Апеляційний суд двічі скасовував це рішення.

«Ми будемо добиватися, щоб наше клопотання було виконане. Якщо ми отримаємо документи про відкриття рахунків, це дозволить нам рухатись далі у справі», — пояснив Горбатюк.

Влітку 2015 Генпрокуратура зареєструвала провадження щодо Ємельянова після того, як отримала від компетентних органів Ліхтенштейну інформацію про блокування коштів громадянки України, яка є бенефеціаром рахунків панамської офшорної фірми.

Результати розслідування підтвердили причетність судді господарського суду Артура Ємельянова та його дружини Світлани до цього рахунку.  Для продовження розслідування, ГПУ направила запит до Ліхтенштейну з проханням передати документи про відкриття рахунку панамської фірми та осіб, яким він належить.

Однак, близько року правоохоронні органи Ліхтенштейну не надають цих документів, не зважаючи на додатковий запит ГПУ про правову допомогу в лютому 2016 року. Українські правоохоронці все-ж отримали дозвіл на арешт коштів судді Артура Ємельянова і відповідна ухвала суду була направлена на виконання до Ліхтенштейну. Її виконали, а кошти заблокували.

Однак, починаючи з січня, Апеляційний суд міста Києва скасував арешт на кошти, користуючись формальними підставами про зміну законодавства України щодо накладення арештів.

Слідчі одразу звернулись до районного суду і суд дав дозвіл на арешт. Після цього апеляційний суд скасував це рішення. Згодом райсуд регулярно відмовляв у накладенні арешту, а Апеляційний суд відмовляв у скасуванні рішення райсуду.

Через це органи Ліхтенштейну прийняли рішення про зняття арешту з рахунків, мотивуючи це тим, що ГПУ не надало достатню доказову базу щодо незаконності походження цих коштів. У ГПУ спростували цю інформацію, назвавши її неправдивою.  

Більше про розслідування щодо Емельянова дивіться в матеріалі «Слідства.Інфо».

Поділитись: