Технології

Нобелівська премія за терапію раку: ін'єкція такого препарату коштуватиме $2-3 тисячі — патофізіолог

3 жовтня, 2018 07:10
Технології/Нобелівська премія за терапію раку: ін'єкція такого препарату коштуватиме $2-3 тисячі — патофізіолог
Зберегти
Вигляд
lead
Терапія раку методом активації імунної системи, яку запропонували Нобелівські лауреати, залишається надто високою для більшості українців та все одно потребує традиційних методів лікування.

Вартість препаратів для лікування раку, які розробили на основі досліджень нобелівських лауреатів 2018-го, у разі, якщо їх виготовлятимуть в Україні, становитиме 2-3 тисячі доларів за ін'єкцію. А вживати такі ліки потрібно протягом кількох років по декілька ін'єкцій на рік.

Про це в ефірі Громадського повідомив старший науковий співробітник медуніверситету імені Богомольця, патофізіолог Василь Нагібін.

Експерт зазначив, що подібні методи терапії запропонували досить давно — ідея залучити імунну систему у боротьбі з раком виникла у 70 роки минулого століття.

А препарати на основі антитіл для лікування раку використовують протягом вже близько трьох років. А отже очікувати на революцію у лікуванні пухлин завдяки методу «імунної чекпойнт блокади», як назвали винахід вчених, не варто.

На думку завідувача відділу загальної та молекулярної патофізіології інституту фізіології ім О.О. Богомольця Віктора Досенко, препарати з антитіл для терапії раку і далі залишатимуться дороговартісними.

«Навіть якщо побудувати завод таких препаратів в Києві, вони все одно будуть недоступними для більшості українців», — зазначив Досенко.

Патофізіолог Віктор Досенко Фото: Громадське

До того ж, за словами фахівців, самостійно таку терапію нині не проводять, а використовують лише, як додаткове лікування у комплексі з хірургічним втручанням та іншими традиційними методами лікування раку.

Водночас експерти відзначили, що цей метод дійсно дозволяє в кілька разів збільшити тривалість життя людей із низкою видів раку, навіть на останніх стадіях захворювання.

Зокрема клінічні дослідження довели ефективність методу у боротьбі з двома найпоширенішими типами раку — легенів та кишківника.

Дослідження Cancer rexearch UK

До того ж така технологія може стати основою для нових винаходів, зокрема розробці простіших за антитіла речовин. Це має призвести до значного здешевшання подібних ліків. Оскільки, як пояснили науковці, їхня ціна обумовлена, насамперед, складністю виробництва препаратів з антитіл. 


Нобелівську премію з фізіології або медицини 2018-го року присудили імунологам Джеймсу Еллісону та Тасуку Хондзьо за новий підхід до терапії раку. В основі цього методу — дослідження з підсилення активності імунної системи людини для боротьби з онкологічними захворюваннями без використання радіо- або хіміотерапії.

Нагадаємо, за даними Міністерства охорони здоров'я, в Україні щороку реєструють 130 тисяч пацієнтів з онкологічними захворюваннями.

Загалом же у світі 32,6 мільйона людей живуть з раком, а всесвітня організація охорони здоров’я вважає, що число випадків захворювання на рак зросте у найближчі 20 років на 70%. 

Найбільш розповсюджені в усому світи види раку – легенів, грудей, кишківника та простати – складають 42% усіх випадків захворювань на рак у всьому світі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Імунітет проти раку: за що присудили Нобелівську премію з медицини.

Пов`язані новини