У заявах президента-утікача Віктора Януковича та його листі до президента РФ Володимира Путіна не виявили ознак сепаратизму.

У заявах президента-утікача Віктора Януковича та його листі до президента РФ Володимира Путіна не виявили ознак сепаратизму.

Таке рішення оголосив суддя Оболонського районного суду Києва Владислав Дев’ятко.

28 вересня проходить 12-е засідання у справі про держзраду екс-президента Януковича.

«Заклики до зміни кордонів України і повалення конституційного ладу в інтерв’ю ЗМІ, публічних висловлюваннях Януковича і в листі (до президента Росії Володимира Путіна) від 1.03.2014 ... відсутні», — сказав суддя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екс-депутат Держдуми про допит в ГПУ: Питали про лист Януковича до Путіна

Експертиза також не встановила у висловлюваннях екс-президента прямих закликів до агресивної війни.

Водночас експерти відзначили, що в контексті ситуації висловлювання Януковича і його лист до Путіна могли бути використані для проведення дій, що порушують суверенітет і недоторканність кордонів України.

У січні 2017 оприлюднено копію листа Януковича до Путіна з вимогою ввести війська в Україну.

Адвокат Герасько вимагав відкласти розгляд справи, заявив про тиск на суд і також викликав поліцію після відмови в задоволенні його клопотань.

21 вересня суд продовжив розгляд справи Януковича. Президент-утікач звинувачується в державній зраді, пособництві представникам влади Росії, умисних діях, учинених із метою зміни державного кордону України, установленого Конституцією та веденні агресивної війни.

За цими статтями, колишньому президенту загрожує до 15 років ув’язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Зрадник №1»: за що судять Януковича.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile