Північна Корея пригрозила Південній, що розірве договір про припинення війни, укладений у 2018 році, якщо Сеул не припинить надсилати пропагандистські листівки в демілітаризовану зону на кордоні між двома країнами.

Як повідомляє DW, про це заявила сестра лідера Північної Кореї Кім Чен Ина — Кім Йо Джон, яка є неофіційною очільницею його апарату.

«Якщо такі зловмисні дії, що відбуваються просто на наших очах, триватимуть і далі під приводом "свободи особистості" й "свободи вираження", владі Південної Кореї слід готуватися до швидкого настання найгіршого», — заявила вона південнокорейським ЗМІ.

Кім Йо Джон додала, що військова угода між Сеулом і Пхеньяном від 2018 року «майже не має ваги». І також пригрозила припинити роботу офісу зв’язку з Південною Кореєю та спільного промислового парку в прикордонному місті Кесонґ.

Під «зловмисними діями» Кім Йо Джон мала на увазі тисячі «антипівнічнокорейських листівок», які за кілька днів до того опинилися на північнокорейській стороні демілітаризованої зони.

Нагадаємо, у вересні 2018 року лідери Північної та Південної Корей — Кім Чен Ин та Му Чже Ін — підписали угоду про завершення Корейської війни. Формально вона тривала в 1950-1953 роках, але так і не була завершена підписанням мирної угоди.

Крім того, та ж війна призвела до розколу Корейського півострова, внаслідок чого там утворилися дві держави: в Південній Кореї сформувався тоталітарний комуністичний режим, а в Південній відбувалися постійні перетворення від військової диктатури до демократії.

Що стосується Кім Йо Джон, то вона за останні кілька років стала однією з найбільш помітних фігур в оточенні свого брата, відзначає DW. На тлі непідтверджених повідомлень про погіршення стану здоров’я Кім Чен Ина оглядачі припускали, що вона може стати його наступницею.

Поділитись: