Через економічну кризу лідер КНДР Кім Чен Ин вирішив позичити грошей у північнокорейської еліти, але чи поверне — не відомо.

Про це повідомляє Financial Times

Як зазначає видання, Пхеньян стикнувся з найбільшою економічною кризою з 1997 року.

Так, вперше з 2003 року КНДР планує випустити державні облігації. Опитані виданням аналітики упевнені, що мета — залучити іноземну валюту від заможних громадян КНДР. Якщо простими словами, то Кім Чен Ин хоче, аби еліта купила державні облігації за свої гроші (в іноземній валюті).

У такий спосіб керівництво країни хоче забезпечити доходи близько 60% бюджету. Як наголошує експерт з КНДР у Віденському університеті Пітер Уорд, немає жодних гарантій, що Пхеньян потім здійснюватиме виплати за цими облігаціями.

За словами Уорда, влада КНДР раніше демонструвала некомпетентність під час ухвалення інвестиційних рішень.

«Мета — щоб орієнтовані на ринок підприємства зрештою приносили більше доходів державі, а не щоб ці гроші осідали в кишенях еліт», — каже експерт Даніель Верц, який працює в некомерційній організації з Вашингтона.

Агентство Fitch вважає, що за підсумками року економіка КНДР під тиском санкцій та пандемії коронавірусу впаде на 6%. Це найбільше падіння з 1997 року, коли економіка впала на 6,5%.

Співробітник Foreign Policy Research Institute Бенжамін Сільберстейн зазначив, що влада КНДР використовує усі наявні способи, аби змусити еліту передавати валюту у казну.

«Представники бізнесу і загалом люди, які добре заробляють, повинні передавати «добровільні» відрахування державі, аби продемонструвати лідеру свою відданість. Звісно, це вимагання, простіше кажучи», — сказав він.

Аналітики вважають, що загалом Кім Чен Ин відновлює централізоване управління економічною системою, що потенційно підриває рух у напрямку переходу до ринкової економіки та формування ознак капіталізму.

Поділитись: