УКРАЇНА

Літугруповання переселенців з Луганська «СТАН» спростувало звинувачення у сепаратизмі

30 жовтня, 2017 18:05
УКРАЇНА/Літугруповання переселенців з Луганська «СТАН» спростувало звинувачення у сепаратизмі
Зберегти
Вигляд
Літературне угруповання переселенців з Луганська «СТАН», яке у 2014 році переїхало до Івано-Франківська, виступило із заявою-спростуванням звинувачень у сепаратизмі з боку націоналістичного руху «Карпатська Січ».

Літературне угруповання переселенців з Луганська «СТАН», яке у 2014 році переїхало до Івано-Франківська, виступило із заявою-спростуванням звинувачень у сепаратизмі з боку націоналістичного руху «Карпатська Січ».

На сайті організації зазначається, що її мета — розвиток відкритого креативного громадянського суспільства через створення та підтримку культурних, освітніх, соціальних та правозахисних ініціатив.

«До 2014 року остаточно визначений проукраїнський  проєвропейський напрям організації. Люди, котрі не поділяли цих поглядів пішли зі «СТАНу» у тому ж 2014. Ми засуджуємо окупацію Криму, військову агресію і сепаратизм в Донецькій та Луганській областях», — ідеться у заяві.

Раніше, 28 жовтня, представники радикальних сил звинуватили  «СТАН» у сепаратизмі і намагались зірвати міжнародний захід за участі представників та представниць 7 країн.

У заяві «Карпатської Січі» ідеться про те, що учасники «СТАНУ» є представниками письменницької спілки самоназваної «ЛНР».

Водночас, в організації пояснюють, що ряд колишніх членів «СТАНУ» більше не мають впливу на політику організації.

«Зараз опоненти у Франківську розповсюджують неправдиву інформацію про те, що СТАН – сепаратистська організація, підкріплюючи її фото десятирічної давнини... Але, звісно, їх турбує не те, з ким Ярослав Мінкін (голова правління ГО «Стан») позував на фото у минулому, а те, що він робить у теперішній час. Напад стався під час заходу, ціллю якого було сприяти розвитку міжетнічної толерантності. А це з погляду ультраправих гріх більший, аніж сепаратизм», — ідеться у заяві «СТАНу».

В організації повідомили, що регулярно піддаються критиці з боку самоназваних республік. А на початку війни двоє членів організації через свої переконання потрапили у полон. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Луганську немає любові. Інтерв’ю з з Ярославом Мінкіним, голови правління Громадської організації «МО «СТАН».

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини