Народний депутат Мустафа Найєм подав депутатське звернення до генерального прокурора Юрій Луценка з проханням надати копію списку «недоторканих» для ГПУ людей (який йому нібито передала послиня США Марі Йованович) та розповісти про свої дії після отримання, адже такий вчинок є «втручанням у діяльність працівника правоохоронного органу».

«Якщо це дійсно так і Юрій Луценко не обманює нас, то вищевказані дії посла США в Україні підпадають під дію ст. 343 Кримінального кодексу в частині «втручання» в діяльність працівника правоохоронного органу», — вказав Найєм.

У своєму зверненні депутат запитує генпрокурора, чи звертався він до правоохоронців, президента, МЗС щодо втручань у свою роботу, чи відкривали за цим фактом провадження, хто саме був на зустрічі, під час якої Йованович передала список «недоторканих», у якій формі генпрокурор отримав цей список (усно чи письмово).

Нагадаємо, генеральний прокурор Юрій Луценко в інтерв'ю The Hill заявив, що послиня США Марі Йованович передала йому список людей, щодо яких не можна вести слідство. У Державному департаменті США назвав таку заяву «відвертою вигадкою».

У посольстві Сполучених Штатів Америки заперечили заяву генерального прокурора України Юрія Луценка про те, що послиня США Марі Йованович передала йому перелік «недоторканних» для правосуддя осіб.

Поділитись: