Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що має докази того, що Національне антикорупційне бюро України погоджує проекти підозр з посольством Сполучених Штатів Америки.

Про це повідомляє «Цензор.net».

Він наголосив, що ці докази повинні вплинути на реорганізацію Державного бюро розслідувань і НАБУ.

«У мене за рішенням суду законно отримані докази того, що працівники НАБУ передають проекти підозр у посольство однієї з дружніх нам країн. І про це відомо... цій дружній державі. Тому я вважаю, що одне це повинно було привести нашого нового президента, який теж про це знає, до необхідності перезапуску ДБР і НАБУ та проведення конкурсу на посаду керівника», — заявив Луценко.

На думку генпрокурора, у рамках перезапуску два Бюро повинні бути об'єднані.

«Перше — об'єднати НАБУ та ДБР, штучність роз'єднання яких підриває ефективність і породжує конкуренцію відомств. ДБР має розслідувати всі справи, а при виході на чиновників категорії А — передавати справу своїм колегам. І друге — створити Службу фінансової безпеки, ліквідувавши економічні функції МВС і СБУ. Цього давно вимагає бізнес, замучений візитами 5-6 підрозділів різних відомств», — сказав Луценко.

Нагадаємо, у травні Луценко заявив, що тодішня посолка США в Україні Марі Йованович не завжди об’єктивно оцінювала роботу українських правоохоронних органів протягом своєї каденції.

Поділитись: