Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Хантер Байден — син колишного віце-президента США Джо Байдена, який був членом ради директорів однієї з найбільших приватних газових компаній на Україні Burisma Group, не порушував українського законодавста. Також генпрокурор заявив, що не має будь-яких свідчень про правопорушення з боку Джо Байдена, який балотуватиметься на виборах президента 2020.

Про це він сказав в інтерв’ю агентству Bloomberg

«Хантер Байден не порушував ніяких українських законів, принаймні наразі ми не бачимо ніяких порушень. Будь-яка компанія може платити своїм директорам стільки, скільки захоче», — зазначив Луценко.

Він додав, що не хоче, щоб Україна «знову стала темою на президентських виборах США».

Крім того, генпрокурор заявив, що планує направити американському міністрові юстиції Вільяму Барру інформацію про виплати Burisma своїм топ-менеджерам, щоб влада США могли перевірити, чи платив син Байдена податки з цих доходів.

Нагадаємо, у 2016 році на посту віце-президента США Джо Байден вимагав жорсткої антикорупційної політики в Україні та закликав до відставки тодішнього генпрокурора Віктора Шокіна, який серед іншого розслідував діяльність Burisma. Україна не вдасться вирішити проблему корупції і звільнити Генерального прокурора Віктора Шокіна

Нагадаємо, 23 січня екс-віце-президент США Джо Байден виступив у Вашингтоні і розповів, як вимагав у Києва звільнити колишнього генпрокурора Шокіна.

«Я їм сказав: ми не дамо вам мільярда доларів. Вони мені кажуть: «Але ви не маєте таких повноважень, ви — не президент, а президент казав, що дасть. Я відповів: «Дзвоніть йому. Я вам говорю, що ви не отримуєте мільярда доларів». Я глянув на них і сказав: я їду через 6 годин, і якщо вашого генпрокурора не звільнять до того часу, ви не отримаєте грошей. Сучий син! І його звільнили. І поставили на його місце того, хто на той час підходив», — розповів Байден.

29 березня 2016 року Верховна Рада відправила генерального прокурора України Віктора Шокіна у відставку. За відповідне рішення проголосували 289 народних депутатів. Шокін очолював ГПУ з 10 лютого 2015 до 3 квітня 2016 року.

Зазначимо, що Байден лідирує серед кандидатів, які претендують на номінацію від Демократичної партії на виборах президента 2020 року. А за опитуванням The Hill, випереджає чинного президента США Дональда Трампа на 6%.

Поділитись: