Луцькі депутати закликають парламент не допустити появи в Україні «реєстрованих партнерств»
У Луцьку депутати міської ради закликали парламент не допустити ухвалення законопроєкту щодо запровадження в Україні інституту реєстрованих партнерств. Депутати заявляють, що такі партнерства можуть призвести до знищення національних цінностей.
Про це йдеться на сайті Луцької міської ради.
Під час сесії 31 березня обранці Луцької громади ухвалили звернення до Верховної Ради, в якому розкритикували законопроєкт № 9103 «Про інститут реєстрованих партнерств».
Луцькі депутати вважають, що війна проти росії повинна була зосередити українське суспільство на перемозі та ухваленні законів, зорієнтованих на посилення фронту і тилу, а натомість, за їхніми словами, спостерігаються тенденції, які «ідеологічно знищують та морально розбещують українське суспільство».
На думку депутатів, запровадження «партнерств» — це лише етап на шляху до визнання одностатевих шлюбів. Луцькі обранці наполягають, що законопроєкт суперечить чинному Сімейному кодексові, а його ухвалення призведе до нав’язування гендерної ідеології та загрожуватиме демографічній політиці.
«Зупинити цей закон — це припинити вкрай агресивну риторику і поведінку ЛГБТ-спільнот, що брутально посягають на гармонійні взаємини межи двома статями в українському суспільстві, морально ослаблюючи українську націю», — пояснили депутати.
Крім того, вони розкритикували Міністерство освіти і науки за «антидискримінаційну експертизу шкільних підручників». Депутати вважають, що вона пропагує в освіті гендерну ідеологію, яка «руйнує здоровий психосексуальний розвиток дітей та просуває ідеї ЛГБТ-руху в українські заклади освіти».
«Захист і збереження традиційних сімей — це неодмінна умова сильної нації, запорука продовження нас, продовження України. Саме це закріплено у нашому основному законі (ст. 51) та Сімейному кодексі (ст. 21), де шлюб визначається як союз жінки та чоловіка», — зазначається у зверненні.
Де ще виступають проти «реєстрованих партнерств»?
Законопроєкт розкритикували у Львівській обласній раді. Там депутати створили групу «За християнські цінності» та вирішили подати до Верховної ради звернення із закликом не ухвалювати цей законопроєкт.
Проти законопроєкту також виступили депутати Ковельської міської ради на Волині.
Церкви також проти
Священний Синод Православної церкви України 28 березня ухвалив заяву про «категоричну неприйнятність» законопроєкту щодо запровадження в Україні інституту реєстрованого партнерства.
Там заявили, що цей законопроєкт «суперечить природному, Богом встановленому закону», «порушує норми Конституції щодо визначення шлюбу як союзу одного чоловіка та однієї жінки», «має загрозу для суспільної моралі» та «погіршуватиме демографічну ситуацію в Україні».
Крім того, спільну заяву проти цього законопроєкту до голови Верховної Ради опублікувала Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій. До неї, окрім глави ПЦУ, входять очільники Українською православної церкви московського патріархату, Української греко-католицької церкви, головний рабин України, верховний муфтій України та інші керівники найбільших релігійних організацій України.
Що за законопроєкт?
Законопроєкт №9103 зареєстрували у парламенті 14 березня. Ним пропонують запровадити реєстроване партнерство (яке також називають «цивільним») як добровільний сімейний союз двох повнолітніх людей однієї чи різних статей. Воно не вважатиметься шлюбом, а проживання людей однією сім’єю не є реєстрованим партнерством, якщо відповідний союз не зареєстровано.
Після реєстрації партнери можуть набувати статусу близьких родичів, а саме члена сім’ї першого ступеня споріднення одне щодо одного незалежно від того, чи проживають вони фактично разом і чи ведуть спільно домашнє господарство.
Автори законопроєкту пояснюють, що хочуть захистити права військових, які не можуть офіційно оформити свої стосунки, бо їхні партнери чи партнерки однієї з ними статі.
- Поділитися: