Світ

Лукашенко і Путін зустрілися у Москві і провели 4-годинні переговори

ТАСС
Світ/Лукашенко і Путін зустрілися у Москві і провели 4-годинні переговори
Зберегти
Вигляд
Президенти Росії і Білорусі Володимир Путін і Олександр Лукашенко 25 грудня провели офіційну зустріч у Москві. Переговори лідерів, які проходили у Кремлі з невеликими перервами тривали майже 4 години, повідомляє агентство ТАСС.

Переговори стартували за участю членів делегацій двох країн. З російського боку, зокрема, був присутній глава МЗС Росії Сергій Лавров та посол РФ в Білорусії Михайло Бабич.

Крім Лукашенка, з боку Білорусі були віце-прем'єри країни, міністр фінансів, глава МЗС Володимир Макей і посол в РФ Володимир Семашко.

Спочатку Лукашенко і Путін заслухали виступи урядовців, потім Путін запросив білоруського лідера «на робочий передноворічний обід». Згодом бесіда лідерів продовжилася за закритими дверима.

«Найбільш гострим питанням переговорів, на думку спостерігачів, стала тема компенсації випадаючих доходів Мінська від податкового маневру, проведеного Москвою. Російську ж сторону турбує питання періодичних порушень Білоруссю митного режиму Союзної держави», — повідомляє ТАСС.

Зазначимо, відносини РФ і Білорусі наприкінці 2018 року загострились.

24 грудня Олександр Лукашенко заявив, що відтепер не називатиме Росію «братньою державою», а лише «партнером», оскільки у РФ «це поняття більше неприйнятне». 

Лукашенко висловив хвилювання, що РФ хоче «включити» Білорусь у свій склад під приводом «глибокої інтеграції». У РФ пояснили, що об'єднання РФ та Білорусі зараз не на порядку денному — прес-секретар президента РФ.

Водночас у Росії заявили про завершення підготовки проекту Концепції зближення законодавства Росії й Білорусі. У РФ кажуть, що створення документа «допоможе покращити економічну співпрацю».

Пов`язані новини