Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков 17 грудня сказав, що питання про об'єднання Росії та Білорусі в єдину державу не стоїть на порядку денному.

На запитання журналістів, чи планує Росія щільну інтеграцію з Білоруссю, зокрема створення єдиної країни зі спільною валютою та президентом Путіним після 2024 року, прес-секретар президента РФ відповів:

«У такому формулюванні ця тема не стоїть на порядку денному. Вона не обговорювалась. Про це не йде ніяких розмов», —підкреслив Пєсков.

За його словами, РФ та Білорусь мають союзні стосунки: «Білорусь – це наш союзник з великої літери».

«Що стосується планів з розширення інтеграції в рамках Союзної держави, то ці плани концептуально прописані в тих документах, які існують в арсеналі договірно-правової бази нашої союзної держави», — сказав Песков.

Раніше президент Білорусі Александр Лукашенко заявив, що Росія хоче «включити» Білорусь у свій склад під приводом «глибокої інтеграції».

На закритій нараді президента Білорусі Олександра Лукашенка з високими чиновниками обговорювали дії країни в умовах російського тиску — вирішили «стояти до кінця за незалежність» від Росії.

/Анна Кириченко

Поділитись: