Світ / Європа

Лукашенко намагається дружити з Україною задля легітимізації режиму — журналіст

Світ/Європа/Лукашенко намагається дружити з Україною задля легітимізації режиму — журналіст
Зберегти
Вигляд

Президент Білорусі Олександр Лукашенко намагається зберегти добрі стосунки з Україною задля легітимізації свого режиму на Заході.

Про це в інтерв’ю програмі «Дуже важлива передача» на Громадському сказав Франтішек Вячорка, журналіст, креативний директор білоруської служби «Радіо свобода».

За його словами, зокрема, переговори щодо врегулювання ситуації на Донбасі у Мінську важливі для іміджу білоруського президента.

«Лукашенко зараз пробує дружити з Україною, для нього це дуже важливо, щоб Порошенко став лобістом Лукашенка на Заході, і це часом це успішно. Усі ці переговорні Мінськ 2, Мінськ 1 – це тільки для цього і зроблено, для легітимізації режиму», — сказав Вячорка.

При цьому журналіст зазначив, що Лукашенко дуже залежний від Путіна і розуміє, що в будь-який день може відбутися подібна ситуація, що відбулася з Кримом.

«І для цього він спробує загравати з Заходом, посилати певні сигнали. Коли приїжджає Путін він каже, що Могильов — це російське місто, коли приїжджає Порошенко він каже, що Гомель — це українське місто, а коли приїжджають західняки каже: «Ми — східний оплот НАТО, і ми будемо боронити нейтральність, ми ваші найкращі партнери», — розповів Вячорка.

Про владу та опозицію в Білорусі, про ставлення білорусів до українців та медіа в Білорусі читайте в інтерв’ю «Як Лукашенко заграє з гіпстерами, а білоруські медіа йдуть у Tinder — журналіст «Радіо Свобода».

Пов`язані новини