Війна / Донбас

Лукашенко назвав війну на Донбасі «непорозумінням» і попросив Медведчука «зорієнтувати» в ситуації

БЕЛТА
Війна/Донбас/Лукашенко назвав війну на Донбасі «непорозумінням» і попросив Медведчука «зорієнтувати» в ситуації
Зберегти
Вигляд
Президент Білорусі Александр Лукашенко назвав агресію Росії на Донбасі «непорозумінням». Ситуацію на сході він обговорив з лідером проросійського руху «Український вибір» Віктором Медведчуком, який, зокрема, займається питаннями обміну заручників.

Лукашенко попросив Медведчука «зорієнтувати в ситуації».

«Це непорозуміння (інакше не назвеш) треба закінчувати. Братські республіки, народи ... Робимо нашим ворогам і суперникам подарунок своїми руками. Ви володієте інформацією і про політику, цю внутрішню політичну кухню, яка зараз розгортається. З боку наших подальших дій — Білорусі — нам дуже важлива ваша інформація», — сказав Лукашенко.

Президент Білорусі виступив за якнайшвидше врегулювання ситуації на Донбасі.

Медведчук сказав, що Білорусь забезпечила площину для мирних переговорів з питань Донбасу (Мінські зустрічі Тристоронньої контактної групи). Також він заявив, що миру можна досягти лише на умовах Мінських угод.

Раніше Білорусь готова взяти під контроль російсько-український кордон та сприяти виборам на Донбасі. Також Лукашенко заявив, що Мінськ готовий включитися у конфлікт між Україною та Росією, бо «конфлікту братів» немає кінця.

Водночас у відносинах Білорусі й Росії спостерігається конфлікт. Лукашенко заявив, що відтепер не називатиме Росію «братньою державою», а лише «партнером», оскільки у РФ «це поняття більше неприйнятне». Крім того Білорусь звинуватила Росію в порушенні митного режиму між двома країнами та невиконанні союзного договору загалом.

Пов`язані новини