Світ / Сусідні країни

«Ви наш союзник, але останнім часом довіра втрачена» — віце-прем'єр РФ звинуватив Білорусь у порушенні митного режиму

ТАСС
Світ/Сусідні країни/ «Ви наш союзник, але останнім часом довіра втрачена» — віце-прем'єр РФ звинуватив Білорусь у порушенні митного режиму
Зберегти
Вигляд
Перший віце-прем'єр Росії Антон Сілуанов звинуватив Білорусь у порушенні митного режиму між двома країнами та невиконанні союзного договору загалом.

«Ми говоримо (Білорусі — ред.), що ви наш сусід, наш союзник, але останнім часом довіра втрачена. Усі ці розчинники, санкційні продукти йдуть до нас, підакцизні товари — сигарети, заповнюють наші ринки», — сказав Сілуанов.

За його словами, Білорусь не повністю виконує умови союзного договору, підписаного в 1999 році. Він передбачає єдину для двох країн податкову, митну, валютно-кредитну, акцизну та економічну політики.

«Усі ці елементи нашої союзної угоди від 1999 року, там все прописано, але це не виконується», — сказав Сілуанов, зазначивши, що між країнами досі немає єдиної валюти (у Росії — російські рублі, у Білорусі — білоруські рублі).

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що відтепер не називатиме Росію «братньою державою», а лише «партнером», оскільки у РФ «це поняття більше неприйнятне».

Раніше президент Білорусі Александр Лукашенко висловив хвилювання, що РФ хоче «включити» Білорусь у свій склад під приводом «глибокої інтеграції». У РФ пояснили, що об'єднання РФ та Білорусі зараз не на порядку денному.

Водночас у Росії заявили про завершення підготовки проекту Концепції зближення законодавства Росії й Білорусі. У РФ кажуть, що створення документа «допоможе покращити економічну співпрацю».

На закритій нараді президента Білорусі Олександра Лукашенка з високими чиновниками обговорювали дії країни в умовах російського тиску. Вирішили «стояти до кінця за незалежність» від Росії.

Більше про:
# Білорусь
# Росія
Пов`язані новини