Лукашенко прибув із візитом до Ірану, щоб зустрітися з вищим керівництвом країни

Олександр Лукашенко прибув в Іран, 12 березня 2023 року
Олександр Лукашенко прибув в Іран, 12 березня 2023 рокуСайт самопроголошеного президента Білорусі

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко ввечері 12 березня прибув в Іран, де має зустрітися з президентом країни Ібрагімом Райсі та іншими вищими посадовцями.

Про це повідомляє пресслужба Лукашенка.

Заявляється, що головною темою переговорів президентів стане розвиток «усього спектра двосторонніх відносин» з акцентом на торговельно-економічне співробітництво. Йдеться про промисловість, сільське господарство, транспорт і логістику.

«Окрема увага буде приділена ситуації у регіоні та світі загалом. За підсумками переговорів буде підписано низку міжнародних документів щодо розвитку відносин у сферах взаємного інтересу», — вказує білоруська сторона.

Однак невідомо, що насправді обговорюватимуть президенти Білорусі та Ірану, з огляду на їхню співпрацю з росією у її війні проти України.

Окрім зустрічі з президентом Ірану, Лукашенко також зустрінеться з першим віцепрезидентом Мохаммадом Мохбером, головою Зборів ісламської ради Мохаммадом-Багером Галібафом та верховним лідером Ірану Алі Хаменеї.

Як Білорусь та Іран допомагають росії

Обидві країни з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну неофіційно надають допомогу окупантам. Білорусь — надає свою територію для військ рф, які обстрілюють північні регіони України, а також приймає на лікування поранених окупантів. За даними Генштабу ЗСУ, на території Білорусі проводиться підготовка російських військових.

Тим часом Іран постачає російським військам свої бойові дрони-камікадзе, які ті активно використовують в Україні. Офіційно Іран відкидає звинувачення у постачанні зброї для російських військ, а самі окупанти намагаються замаскувати іранське обладнання під російською назвою «Герань-2».

За даними Центру національного спротиву, іранських інструкторів, які навчають росіян користуватися дронами-камікадзе та безпосередньо контролюють запуск безпілотників по українських цивільних об’єктах, помітили у Білорусі. Звідти вони координували запуски БПЛА Shahed-136 по об’єктах інфраструктури Київщини та північних і західних областях України.