Лукашенко їде до Китаю на переговори із Сі Цзіньпінем. Говоритимуть про взаємодію у політиці

Президент Китаю Сі Цзіньпін та президент Білорусі Олександр Лукашенко беруть участь у церемонії підписання у Пекіні, Китай, 29 вересня 2016 року
Президент Китаю Сі Цзіньпін та президент Білорусі Олександр Лукашенко беруть участь у церемонії підписання у Пекіні, Китай, 29 вересня 2016 рокуEPA/LINTAO ZHANG

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко анонсував свій візит до Китаю, де зустрінеться із главою країни Сі Цзіньпінем.

Про це пише наближений до глави Білорусі Telegram-канал «Пул первого».

Візит Лукашенка запланований на 28 лютого. Він має стати «продовженням багаторічного курсу на вибудовування відносин дружби та взаємовигідної співпраці з КНР».

Як зазначається, у програмі візиту Лукашенка будуть переговори із Сі Цзіньпінем у вузькому та розширеному складах. Там обговорюватимуть питання розвитку торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва, а також — «взаємодію у політичній сфері» та «реагування на найгостріші виклики у сучасній міжнародній ситуації».

Планується, що в Пекіні Лукашенко також проведе низку зустрічей із вищими посадовими особами КНР та керівництвом провідних китайських корпорацій.

Нагадаємо, раніше Лукашенко анонсував офіційний візит до Ірану у березні, де збирається обговорювати розвиток відносин між країнами. Посол Ірану у Білорусі заявив, що ці відносини зараз «на піку». Обидві країни з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну неофіційно надають допомогу окупантам. А, за даними Центру національного спротиву, у Білорусі фіксували іранських інструкторів, які навчають росіян користуватися дронами-камікадзе й безпосередньо контролюють запуск безпілотників по українських цивільних об’єктах.

Від початку російського вторгнення в Україну Китай так публічно й не засудив збройну агресію рф. А на початку березня 2022-го тодішній міністр закордонних справ КНР Ван Ї назвав росію «найважливішим стратегічним партнером Пекіна».

Нещодавно Китай оприлюднив документ із 12 пунктів, у якому детально виклав свою позицію щодо війни росії проти України, яку він назвав «українською кризою». Українська влада відповіла, що не з усіма пунктами погоджуються, але відзначила, що Китай почав говорити про Україну. Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 24 лютого заявив, що планує зустрітися з китайським лідером Сі Цзіньпіном.

Тим часом розвідка США повідомляє, що китайський уряд розглядає можливість постачання росії безпілотників і боєприпасів для використання у війні в Україні.