УКРАЇНА

Лукашенко про затримання українців у Білорусі: Не варто шукати московського сліду

24 листопада, 2017 16:17
УКРАЇНА/Лукашенко про затримання українців у Білорусі: Не варто шукати московського сліду
Зберегти
Вигляд
Президент Білорусі Олександр Лукашенко прокоментував ситуацію із затриманнями українців в країні.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко прокоментував ситуацію із затриманнями українців в країні.

Про це Луашенко заявив під час робочої поїздки в Гомельську область, передає БЕЛТА.

Лукашенко розповів, що він обговорював з президентом Петром Порошенком питання затримань під час візиту в  Об'єднані Арабські Емірати на початку листопада.

«Він (Порошенко, — ред.) мені поставив це питання. І я йому відповів фактами. Я йому зізнався, що з першого до останнього дня операції з нейтралізації шпигунської мережі був в курсі. Така практика — голова КДБ мені доповів відразу», — повідомив Лукашенко.

Він додав, що на зустрічі в ОАЕ він з Порошенком домовився не розголошувати деталі справи, але «українська сторона порушила домовленість».

«Вони зчинили гвалт, все було виплеснуто в ЗМІ. Що мені залишалося робити? Я скасував своє рішення і сказав викласти деякі факти в ЗМІ, щоб люди розуміли, що ми не нагнітаємо обстановку в стосунках з Україною. І ми показали, що ця людина зізналась, де працювала, як працювала. Купа матеріалів додатково є. Не знаю, навіщо потрібен був цей скандал. Але вони порушили нашу домовленість», — сказав Лукашенко.

Він зазначив, що ніякого «московського сліду в цій справі шукати не варто, тому що його там немає».

Щодо осіб, причетних до справи, Білорусь діє виключно відповідно до законодавства, сказав Лукашенко.

«Я цього полковника за званням, який просто працював під прикриттям журналіста, розумію. Багато держав так себе ведуть — під прикриттям журналістів, дипломатів працюють розвідники. Я вже з цим стикався багато разів. Але як зрозуміти білоруса, який за копійки працював на іноземну, нехай навіть і не зовсім чужу, розвідку?», — додав він.

17 листопада очільник НСТУ Зураб Аласанія повідомив про затримання кореспондента «UA: Українське Радіо» Павла  Шаройка у Білорусі за підозрою у «шпигунстві». Згодом виявилося, що Шаройка затримали ще 25 жовтня. Україна направила ноту Білорусі через затримання журналіста. 

20 листопада у КДБ Білорусі заявили, що затримали Шаройка через нібито шпигунство. У країні також заявили, що він нібито визнав, що є «співробітником військової розвідки під прикриттям та має військове звання полковника».

21 листопада стало відомо, що білоруські прикордонники затримали трьох українців на кордоні в Столінському районі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шпигунські ігри: як і чому в Білорусі затримують українців

Пов`язані новини