У КДБ Білорусі заявили, що затримали українського журналіста Павла Шаройка через нібито шпигунство.

У КДБ Білорусі заявили, що затримали українського журналіста Павла Шаройка через нібито шпигунство.

Як повідомляє прес-служба КДБ Білорусі, Шаройко нібито створив агентурну мережу з числа громадян Республіки Білорусь, які за грошову винагороду виконували його завдання зі збору відомостей розвідувального характеру у військово-політичній сфері. 

Згідно із заявою КДБ Білорусі, Шаройко нібито визнав, що є співробітником військової розвідки під прикриттям та має військове звання полковника.

«Відносно П. Шаройко порушено кримінальну справу за статтею 358 Карного кодексу Республіки Білорусь («Шпигунство»), ухвалено рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою», — ідеться в повідомленні.

Україну офіційно про це рішення не повідомляли, сказав Громадському заступник директора Департаменту, начальник Управління консульського забезпечення МЗС України Василь Кирилич. У посольстві України в Білорусі відмовилися коментувати затримання українця та заяви КДБ. 

17 листопада очільник НСТУ Зураб Аласанія повідомив про  затримання кореспондента «UA: Українське Радіо» Павла Шаройка в Білорусі за підозрою в «шпигунстві». Згодом виявилося, що його затримали ще 25 жовтня. Україна направила ноту Білорусі через затримання журналіста. Також Шаройка відвідав консул.

Білорусь оголосила радника посольства України персоною нон грата через справу журналіста Шаройка.

Поділитись: