УКРАЇНА

Лукашенко запропонував допомогу у створенні заповідника в Чорнобилі

26 квітня, 2017 15:36
УКРАЇНА/Лукашенко запропонував допомогу у створенні заповідника в Чорнобилі
Зберегти
Вигляд
lead
Президент Білорусі Олександр Лукашенко запропонував Україні допомогу в створенні біосферного заповідника в чорнобильській зоні відчуження.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко запропонував Україні допомогу в створенні біосферного заповідника в чорнобильській зоні відчуження.

Про це Лукашенко заявив після відвідування Чорнобильської АЕС, передає кореспондент Громадського.

Коментуючи наміри України створити радіаційно-екологічний біосферний заповідник у зоні відчуження, Лукашенко зазначив: «Ви можете розраховувати на нашу спільну роботу з використанням досвіду Поліського заповідника».Президент Білорусі додав, що на подолання найбільшої техногенної катастрофи держави направляють величезні кошти. Тільки для бюджету Білорусі на сьогодні ця цифра перевищує $ 25 млрд.

«І білоруси, і українці розуміють, що чорнобильська катастрофа не знає кордонів. Наші держави намагаються разом долати цю біду. Реалізовано ряд спільних заходів в області радіоекологічного моніторингу, радіаційного контролю, координації наукової, інформаційної роботи. Ми успішно співпрацюємо в рамках чорнобильських проектів міжнародних організацій», — сказав він.

Президенти Білорусі і України відвідали Чорнобильську АЕС, ознайомилися з будівництвом нової захисної споруди і зберіганням відпрацьованого ядерного палива, вшанували пам'ять загиблих ліквідаторів.

Нагадаємо, 26 квітня 1986 року о 1-23-44 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства — з різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, в результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж під час вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: VoxCheck #30: Про чорнобильців

Збудована в 1976 році, Чорнобильська АЕС, розташована за 100 кілометрів на північ від Києва; вона мала чотири реактора, кожний з яких був здатен виробляти до тисячі мегават електроенергії.

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак повідомив Громадському, що влітку 2017-го Україна може отримати першу сонячну енергію з Чорнобильської Зони.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини