УКРАЇНА

Луценко заявив, що СБУ розслідує видачу угорських паспортів на Закарпатті: СБУ про це невідомо

27 вересня, 2018 15:16
УКРАЇНА/Луценко заявив, що СБУ розслідує видачу угорських паспортів на Закарпатті: СБУ про це невідомо
Зберегти
Вигляд
Генеральний прокурор Юрій Луценко 27 вересня повідомив, що Служба безпеки веде слідство щодо фактів видачі угорських паспортів у Закарпатській області. Водночас, в СБУ цю інформацію не підтвердили.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 27 вересня повідомив, що Служба безпеки веде слідство щодо фактів видачі угорських паспортів у Закарпатській області. Водночас, в СБУ цю інформацію не підтвердили.

Про слідство щодо видачі угорських паспортів генпрокурор повідомив на брифінгу у Києві.

«Відповідне провадження зареєстровано. СБУ веде слідство, ми ведемо процесуальний нагляд. Отримання подвійного громадянства категорично заборонено українською Конституцією. Якщо є докази про подвійне громадянство — це має каратися», — сказав Луценко.

В разі виявлення Службою безпеки випадків отримання другого паспорта генпрокурор пообіцяв покарання — позбавлення українського громадянства.

Громадське звернулось за коментарями до речниці СБУ Олени Гітлянської.

«Я нічого про це не знаю. Це дивна заява, і наскільки я знаю, в українському законодавстві відсутні положення про відповідальність за набуття громадянства іншої держави», — повідомила вона.

Нагадаємо, 19 вересня ЗМІ опублікували відео, на якому нібито у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області українцям видають угорські паспорти та просять їх приховувати факт угорського громадянства від української влади.

Після опублікованого відео міністр закордонних справ України заявив про можливість висилки консула Угорщини.

У відповідь Угорщина пригрозила сповільнити інтеграцію України в ЄС.

Радник голови МЗС України в ефірі Громадського пояснив, що українці на Закарпатті, які отримують угорські паспорти, використовують їх для вільного працевлаштування в Євросоюзі, а не поповнюють таким чином угорську спільноту.

24 вересня у місті Береговому Закарпатської області пікетували консульство Угорщини. Учасники пікету звернулися до українського уряду з проханням звернути увагу на «антиукраїнську політику сусідньої країни».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як угорські паспорти підривають відносини Києва з Будапештом

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини