Таку заяву він виголосив на тлі повідомлень про можливу приховану видачу українцям угорських паспортів на Закарпатті.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто пригрозив, що його країна може сповільнювати інтеграцію України в ЄС. Таку заяву він виголосив на тлі повідомлень про можливу приховану видачу українцям угорських паспортів на Закарпатті та реакцію на це України.

Про це йдеться в повідомленні МЗС Угорщини.

Сійярто прокоментував відеозапис, на якому нібито в консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області українцям видають угорські паспорти та просять їх приховувати факт угорського громадянства від української влади.

Угорський міністр підтвердив, що присяга на громадянство Угорщини, яка звучить на відео, відповідає всім чинним нормам. Він вважає, що це відео зробили на замовлення.

Також Сійярто назвав «недружнім кроком» з боку України те, що після опублікованого відео міністр закордонних справ України заявив про можливість висилки консула Угорщини.

«Угорщина продовжує слідкувати за розвитком подій і, можливо, в майбутньому буде вимагати заходів, які би сповільнювали інтеграцію України», — заявив Сійярто.

Він додав, що поставить це питання на обговорення у Нью-Йорку під час генеральної асамблеї ООН.

Конфлікт між Україною та Угорщиною розпочався після прийняття Верховною Радою нового закону про освіту.

28 вересня 2017-го року в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

Низка країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних меншин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Угорщина продовжує блокувати проведення комісії Україна-НАТО на найвищому рівні. 

Також раніше Пристайко заявляв, що президент Петро Порошенко у липні відвідає саміт НАТО у Брюсселі, навіть якщо Угорщина заблокує проведення засідання комісії «Україна — НАТО».

Поділитись: