УКРАЇНА

Луценко запросив журналістку «Схем» на закриту зустріч після надання ГПУ доступу до її телефону

5 вересня, 2018 14:20
УКРАЇНА/Луценко запросив журналістку «Схем» на закриту зустріч після надання ГПУ доступу до її телефону
Зберегти
Вигляд
Генеральний прокурор Юрій Луценко запросив журналістку «Схем» Наталію Седлецьку на закриту зустріч після того, як суд дозволив слідчим отримати доступ до інформації з її телефону.

Генеральний прокурор Юрій Луценко запросив журналістку «Схем» Наталію Седлецьку на закриту зустріч після того, як суд дозволив слідчим отримати доступ до інформації з її телефону.

Про це Седлецька повідомила у Facebook.

«Вчора близько опівночі мені зателефонувала прес-секретар Юрія Луценка Лариса Сарган. Повідомила, що Генпрокурор запрошує мене сьогодні на закриту зустріч. Без камери. На 15-30. Мета — нібито щоб пояснити, навіщо ГПУ вдалось до такого кроку — зняти інформацію з мого телефону за півтора роки», — написала журналістка.

У Генпрокуратурі Седлецькій заявили, що слідчих не цікавить зміст її розмов та СМС, а лише пересування та місцеперебування телефону.

«Не вибачитись. Не визнати, що це надмірність, яку скасують. Що це самоуправство слідчого, якого покарають. Ми проти кулуарщини», — заявила Седлецька.

У відповідь Луценку, журналісти «Радіо Свобода» запросили генпрокурора на цей же час до них у прямий ефір.

«Генпрокурор має знайти в собі сміливість публічно пояснити такий крок свого підлеглого і бути готовим відкрито відповісти на всі запитання», — сказала журналістка.

Пізніше Юрій Луценко відмовився від прямого ефіру на «Радіо Свобода».

«Генпрокурора більше влаштовує закритий кулуарний формат «без камер та диктофонів», як написала мені його прес-секретар Лариса Сарган. Нас — ні», — заявила Седлецька.

За її словами, пропозиція журналістів до генпрокурора щодо проведення з ним прямого ефіру замість закритої зустрічі, яку раніше пропонував він, залишається відкритою.

Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону головредки «Схем» Седлецької за 17 місяців. Редакція «Радіо Свобода» висловила обурення через це рішення суду. 

Журналісти закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо доступу до телефону головної редакторки «Схем» Седлецької.

В Генпрокуратурі заявили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя журналістки Наталії Седлецької.

Депутати звернулися до Луценка через дозвіл на доступ до телефону журналістки «Схем».

Пов`язані новини