УКРАЇНА

У ГПУ заперечили прослуховування головної редакторки «Схем» Седлецької

4 вересня, 2018 20:03
УКРАЇНА/У ГПУ заперечили прослуховування головної редакторки «Схем» Седлецької
Зберегти
Вигляд
В Генпрокуратурі заявили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя журналістки та головного редактора програми «Схеми» Наталії Седлецької, до телефону якої суд надав доступ правоохоронцям.

В Генпрокуратурі заявили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя журналістки та головного редактора програми «Схеми» Наталії Седлецької, до телефону якої суд надав доступ правоохоронцям.

Про це у Facebook повідомив речник Генпрокуратури Андрій Лисенко.

Зазначимо, рішення суду пов’язане зі справою про можливе розголошення державної таємниці директором Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артемом Ситником. У цій справі Седлецька виступає свідком.

«Судом дозволено провести дослідження матеріалів оператора телекомунікацій за період в 17 місяців. Це обумовлено необхідністю встановлення часу, дати та місця (геолокації) ймовірного розголосу даних з обмеженим доступом керівником НАБУ в рамках кримінального провадження», — повідомив Лисенко.

Речник ГПУ наголосив, що журналістка Седлецька «виступає разом з іншими громадянами в якості можливого свідка».

«Документи з інформацією оператора телекомунікацій, до яких надано доступ судом, не включатиме змісту розмов, контенту SMS та MMS», — написав він.

«Також не йдеться про прослуховування вказаної особи та інших абонентів. При цьому не здійснюватиметься жодного втручання в професійну діяльність та особисте життя», — підкреслив речник ГПУ.

Водночас, Наталя Седлецька у коментарі Громадському повідомила, що дані, доступ до яких надав суд, включатиме зміст SMS-повідомлень.

«Він каже «не включатиме змісту розмов» — добре, але включатиме зміст SMS. Він каже, що немає втручання у професійну діяльність і особисте життя — але насправді у них на руках тепер карта моїх пересувань і місцеперебування протягом 17 місяців», — наголосила журналістка.

Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону головредки «Схем» Седлецької за 17 місяців. Редакція «Радіо Свобода» висловила обурення через це рішення суду. 

Журналісти закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо доступу до телефону головної редакторки «Схем» Седлецької.

Пов`язані новини