У ГПУ заперечили прослуховування головної редакторки «Схем» Седлецької
В Генпрокуратурі заявили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя журналістки та головного редактора програми «Схеми»Наталії Седлецької, до телефону якої суд надав доступ правоохоронцям.
В Генпрокуратурі заявили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя журналістки та головного редактора програми «Схеми» Наталії Седлецької, до телефону якої суд надав доступ правоохоронцям.
Про це у Facebook повідомив речник Генпрокуратури Андрій Лисенко.
Зазначимо, рішення суду пов’язане зі справою про можливе розголошення державної таємниці директором Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артемом Ситником. У цій справі Седлецька виступає свідком.
«Судом дозволено провести дослідження матеріалів оператора телекомунікацій за період в 17 місяців. Це обумовлено необхідністю встановлення часу, дати та місця (геолокації) ймовірного розголосу даних з обмеженим доступом керівником НАБУ в рамках кримінального провадження», — повідомив Лисенко.
Речник ГПУ наголосив, що журналістка Седлецька «виступає разом з іншими громадянами в якості можливого свідка».
«Документи з інформацією оператора телекомунікацій, до яких надано доступ судом, не включатиме змісту розмов, контенту SMS та MMS», — написав він.
«Також не йдеться про прослуховування вказаної особи та інших абонентів. При цьому не здійснюватиметься жодного втручання в професійну діяльність та особисте життя», — підкреслив речник ГПУ.
Водночас, Наталя Седлецька у коментарі Громадському повідомила, що дані, доступ до яких надав суд, включатиме зміст SMS-повідомлень.
«Він каже «не включатиме змісту розмов» — добре, але включатиме зміст SMS. Він каже, що немає втручання у професійну діяльність і особисте життя — але насправді у них на руках тепер карта моїх пересувань і місцеперебування протягом 17 місяців», — наголосила журналістка.
Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону головредки «Схем» Седлецької за 17 місяців. Редакція «Радіо Свобода» висловила обурення через це рішення суду.
Журналісти закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо доступу до телефону головної редакторки «Схем» Седлецької.
- Поділитися: