Життя

Ляшко обіцяє повернути смертну кару: каже, що винесе це питання на референдум

Життя/Ляшко обіцяє повернути смертну кару: каже, що винесе це питання на референдум
Зберегти
Вигляд
Лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко обіцяє повернути смертну кару. Про це він оголосив на з’їзді партії 21 січня й пообіців винести це питання на референдум.

За словами Ляшка, таке покарання стосуватиметься корупціонерів, зрадників держави та терористів. 

«Ми відмовилися від смертної кари. Я вважаю, що на цей надзвичайний період, в якому ми живемо, Україна має повне право заради захисту нас усіх і майбутніх поколінь ввести смертну кару за корупцію, за державну зраду і за тероризм», — заявив Ляшко. 

Він додав, що «корупціонерам залишилося недовго», і після виборів вони матимуть справу з ним.

«Кажу всім корупціонерам: вам залишилось недовго — два місяці. Я не дам вам втекти, я знайду вас з-під землі разом з вашими офшорами і вашим майном. У вас є 2 місяці часу, або зараз все повернете народу, або після виборів матимете справу зі мною», — додав лідер «Радикальної партії».

Зазначимо, що відсутність смертної кари є обов’язковою умовою для перебування держави в Раді Європи. Це стало однією з причин скасування смертної кари в Україні. Мораторій на виконання смертних вироків в Україні уперше почав діяти в 1995 році, проте невдовзі це рішення визнали недійсним (рішення про мораторій ухвалили без дотримання належної процедури) і через кілька місяців смертні вироки знову продовжили виконувати. Мораторій знову почав діяти у 1997 році, відтоді в Україні нікого не страчували.У 1999 році Конституційний Суд України визнав, що смертна кара суперечить Конституції України, чим остаточно унеможливив її відновлення.

Білорусь є єдиною країною в Європі та на пострадянському просторі, де найвищою мірою покарання є страта.

Раніше у Парламентській асамблеї Ради Європи назвали черговий смертний вирок у Білорусі нелюдським покаранням, неприйнятним у Європі.

Пов`язані новини