Литва і Данія планують узгоджувати свою позицію щодо проекту «Північний потік 2» і впливати на Єврокомісію для більш ретельного ставлення до проекту.

Литва і Данія планують узгоджувати свою позицію щодо проекту «Північний потік 2» і впливати на Єврокомісію для більш ретельного ставлення до проекту.

Про це заявив глава литовського МЗС Лінас Лінкявічюс на спільній з данським колегою Андерсом Самуельсеном, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми узгодимо наші аргументи так, щоб дійсно вплинути, адже позиція ясна, політична установка висловлена ​​не раз», — заявив Лінкявічюс.

Міністри закордонних справ двох країн розкритикували плани розширення газопроводу «Північний потік», яких прокладено дном Балтійського моря між Росією та Німеччиною. Литва і Данія вважають, що проект збільшить залежність Європи від російського газу і завдасть удар по Україні як по країни-транзитеру газу.

Учасники проекту «Північний потік 2» віддаляються від того, щоб газопровід проходив по дну Балтійського моря і до потрапляння в Німеччину перетинав територіальні води Данії.

У данському уряді повідомляють, що їм надійшло таке прохання, і вони готують законопроекти, які б дозволили блокувати газопровід з причин політики внутрішньої і зовнішньої безпеки.

Однак Самуельсен зазначив, що Данія в односторонньому порядку не бойкотувати весь проект і спробує вплинути на Єврокомісію.

«Ми не вважаємо справедливим, якщо така маленька країна, як Данія, вирішуватиме таке велике питання, як це. Тому ми спробуємо переконати Єврокомісію, щоб вона зрозуміла це питання», — сказав Самуельсен.

Раніше повідомлялось, що «Газпром» сам заплатить за будівництво «Північного потоку-2», бо європейські партнери відмовилися від участі у проекті.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile