Телекомпанія експериментів та відкриттів Discovery Channel створила документальний серіал Why We Hate? (Витоки ненависті), в межах якого зокрема провела соціальний експеримент і дізналася, що найбільше ненавидять кияни.

Незадовго до прем’єри у жовтні у Києві на зелених будівельних парканах з’явилися білі постери без жодного брендингу з одним питанням — «Що ти ненавидиш?». Вони запрошували перехожих написати, що вони ненавидять.

«Скільки людей — стільки й причин для ненависті. Перехожі писали багато різних відповідей, серед яких було і прізвище президента, і долар по 25, і комунальні тарифи, й дотепні відповіді (пияк, «правих»», скигліїв, «Інстаграм», балкони та ін.», — зазначають автори експерименту.

Найчастіше зустрічалася відповідь — «себе» та «людей».

Психолог Олексій Карчинський розповів про причини таких результатів.

«Якщо світ людини поділений на «Я» і «Не Я», то в ньому складно знайти щось інше для ненависті, любові та інших почуттів. Тому не дивно, що найчастіше зустрічалися відповіді «ненавиджу себе» і «ненавиджу людей». Думаю, що люди, які давали відповіді, характеризуються імпульсивним мисленням і високою реактивністю, тому що в такий двофакторній системі приймати рішення дуже легко», — пояснив він.

Серіал «Why We Hate?» спродюсований Стівеном Спілберґом, він вийшов у жовтні 2019 року. У шести серіях за допомогою наукових досліджень та особистих історій жертв і агресорів серіал спробував пролити світло на непросту природу людської ненависті та способи боротьби із нею.

Поділитись: