Рішення президента РФ Володимира Путіна про видачу російських паспортів мешканцям окупованого Донбасу є «абсолютно справедливим і природним кроком». Про це у коментарі російському державному агентству заявив помічник президента РФ Владислав Сурков.

«Це вкрай важлива подія для громадян Донецької і Луганської народних республік... Це обов'язок Росії перед людьми, які думають і розмовляють російською, які зараз опинилися в дуже важкій ситуації через репресивні дій київського режиму. Україна відмовляється визнавати їх своїми громадянами...», — заявив радник Путіна.

За його словами, «у цих умовах рішення Путіна є абсолютно справедливим і неминучим». «Отримавши паспорти, люди будуть відчувати себе більш захищеними і вільними», — додав Сурков.

Зазначимо, з початку російської агресії на сході України та анексії Криму Сурков був так званим куратором самоназваних «ДНР» і «ЛНР».

Нагадаємо, глава РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей.

Нагадаємо, раніше російське видання «Коммерсант» повідомило, що російська влада планує дозволити жителям підконтрольних бойовикам «ДНР» і «ЛНР» районів Донбасу в спрощеному порядку отримувати громадянство Росії.

За словами співрозмовників видання, питання вже повністю опрацьоване і для його остаточного вирішення потрібен лише відповідний указ президента РФ Володимира Путіна. Указ Путін може підписати одразу після президентських виборів в Україні, повідомляв «Коммерсант».

Поділитись: