Світ

Мадрид затвердив новий уряд Каталонії без арештованих політиків

1 червня, 2018 17:11
Світ/Мадрид затвердив новий уряд Каталонії без арештованих політиків
Зберегти
Вигляд
Центральна влада Іспанії затвердила новий склад уряду Каталонії без політиків, які втекли за кордон або перебувають у в’язницях.

Центральна влада Іспанії затвердила новий склад уряду Каталонії без політиків, які втекли за кордон або перебувають у в’язницях.

Про це повідомляє AFP.

За інформацією агенції, прем’єр-міністр Каталонії Кім Торра обрав новий склад своєї адміністрації, в який він не включив засуджених або політиків-утікачів.

Після цього Мадрид затвердив склад нового уряду Каталонії, що означає припинення прямого управління автономією центральною владою Іспанії. Офіційно це відбудеться 2 червня після інавгурації нового уряду Каталонії.

19 травня Торра включив до складу адміністрації очільників регіону політиків, які виступали за незалежність регіону і наразі перебувають під арештом або залишили країну.

Мадрид відмовився затверджувати цей уряд.

14 травня каталонський парламент обрав члена коаліції «Разом за Каталонію» Кіма Торру прем’єр-міністром автономії.

Торра виступає за незалежність Каталонії від Іспанії. Також він зазначив, що «вважає законним прем’єр-міністром» автономії колишнього каталонського лідера Карлеса Пучдемона.

Сам Пучдемон заявляв, що не претендуватиме на посаду очільника каталонського уряду і запропонував кандидатуру Торри.

25 березня колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона затримали у Німеччині під час перетину кордону з Данією на шляху до Бельгії.

Того ж дня у Барселоні сотні людей вийшли на протест проти затримання екс-лідера Каталонії Пучдемона.

1 жовтня 2017 року в Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії.

27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю конституції, у регіоні вводиться пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії

Верховний суд Іспанії видав міжнародні ордери на арешт шести каталонських політиків-утікачів, серед яких колишній глава регіону Карлес Пучдемон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Найдовша Каталонська незалежність»: дві реальності однієї Іспанії.

/Павло Калашник

Пов`язані новини