Світ

Мадуро переводив гроші в офшори через болгарський банк

Світ/Мадуро переводив гроші в офшори через болгарський банк
Зберегти
Вигляд
Болгарія підтвердила, що венесуельський президент Ніколас Мадуро переводив кошти з рахунків державної нафтової компанії PDVSA в офшори. Для транзиту він використав «невеликий болгарський банк». Точна сума поки невідома, однак видання BIRN зазначає, що йдеться про мільйони євро.

Факт визнали незабаром після зустрічі генерального прокурора Болгарії Сотір Цацаров, прем’єр-міністра Бойка Борисова та посла США у Софії Еріка Рубіна у середу. Раніше міністерство закордонних справ заявляло, що у них немає інформації про такі операції.

«Наш уряд тісно співпрацює з Болгарією та іншими членами Європейського Союзу, аби впевнитися, що багатства венесуельського народу не будуть викрадені», — сказав Рубін журналістам.

Частину коштів вдалося заморозити, однак решту таки встигли переказати. У зв’язку з цим у Болгарії можуть відкрити справу про незаконне відмивання грошей.

Прокурори встановили, що у схемі був задіяний громадянин Болгарії, однак відмовилися називати ім’я цієї особи.

PDVSA — венесуельська державна нафтова компанія, на яку США наклали санкції. Окрім заборони на торгівлю нафтою з Венесуельськими державними компаніями, США також заморозили активи Венесуели на 7 мільярдів доларів.

Нині у Венесуелі триває криза. У країні є два президенти: Ніколас Мадуро та Хуайн Гуайдо, лідер опозиції, який проголосив себе тимчасовим президентом і якого визнала низка країн, у тому числі США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Одна країна, два президенти: чим закінчиться протистояння у Венесуелі

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Пов`язані новини