Сьогодні, 21 листопада, четверта річниця початку Євромайдану. Люди з квітами й свічками прийшли до алеї Героїв Небесної Сотні, щоб ушанувати пам'ять загиблих на Майдані.

Сьогодні, 21 листопада, четверта річниця початку Євромайдану. Люди з квітами й свічками прийшли до алеї Героїв Небесної Сотні, щоб ушанувати пам’ять загиблих на Майдані.

Як повідомляє кореспондентка Громадського, серед тих, хто прийшов — учасники тодішніх подій, родичі й друзі загиблих. 

«Мене поранили на Інститутській 20 лютого. Традиційно збираємося тут, щоб поминути хлопців. Після Майдану з боку людей з’явився тиск на владу. Майдан усіх нас змінив», — розповів Громадському Борис Харчук, який дістав вогнепальне поранення під час розгону Майдану й наразі проходить потерпілим в одному з епізодів «справи Майдану»

Фото: Олександра Чернова/Громадське

21 листопада 2013 року після того, як уряд України призупинив підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, журналіст, а нині депутат Верховної Ради Мустафа Найєм закликав у Facebook прийти на Майдан, що й стало початком Євромайдану. 

Розгін студентів на Майдані 30 листопада 2013 року. Розстріл мітингувальників на вулиці Інститутській 20 лютого 2014-го. Убивства Сергія Нігояна, Михайла Жизневського, Романа Сеника, викрадення Ігоря Луценка та викрадення і вбивство Юрія Вербицького 22 січня 2014-го — це найрезонансніші справи Майдану. Водночас є понад вісім десятків інших епізодів. Усі вони умовно об’єднані в одну велику «Справу Майдану». 

Про масштаби «Справи Майдану» найбільш промовисто свідчать цифри. Якщо подивитися лише на деякі з них, зокрема кількість свідків, стає зрозуміло, що до завершення далеко. У «Справі Майдану» їх 9,5 тисяч.

9,5 тисяч свідків та один засуджений — що ми знаємо про «Справу Майдану»

 

Поділитись: