Подальшу долю кінотеатру «Київ» планують вирішити на конкурсі орендарів. Про це заявили у Київській міській держадміністрації, передає кореспондент Громадського.

«Для ефективного використання майна проведуть конкурсу, де оберуть майбутнього орендаря», — про це заявив заступник голови КМДА Володимир Слончак.

За словами чиновника, в конкурсі можуть брати участь усі охочі, включно з попереднім орендарем. Переможе той, хто запропонує найбільший розмір орендної плати. КМДА орієнтується на початкову суму орендної плати у розмірі 700 тисяч гривень. В умовах нового договору буде пункт про обов’язковий капітальний ремонт будівлі кінотеатру. КМДА планує провести відкритий конкурс за місяць-півтора.

Крім того переглянуть договори суборенди, які уклав нинішній орендар ТОВ «Культурний центр «Кінотеатр «Київ», оскільки вони були укладені з порушеннями.

За словами замдиректорки ТОВ «Культурний центр «Кінотеатр «Київ» Ірини Шинкаренко, вони будуть брати участь у конкурсі, однак дізналися про нього на брифінгу КМДА. Однак вона зазначила, що орендна плата у розмірі 700 тисяч грн на місяць занадто висока для культурного центру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Кінотеатр «Київ» не закриють, але можуть передати в управління столиці. Що відбувається?

На початку січня влада Києва заявила, що може краще керувати кінотеатром «Київ»: теперішня команда комплексу не погоджується. У Департаменті комунальної власності Громадському повідомили, що оренду ТОВ «Культурний центр «Кінотеатр Київ» продовжувати не будуть.

Раніше в Київській міській державній адміністрації причину ймовірної передачі до комунальної мережі назвали «постійні звернення орендаря з проханням зменшити вартість оренди».

Будівля кінотеатру «Київ» перебуває у комунальній власності міста, а з 1999 року перебувала в користуванні товариства з обмеженою відповідальністю «Культурний центр «Кінотеатр «Київ». 4 січня у товариства закінчився договір оренди.

Кінотеатр «Київ» відкрили у 1952 році — йому 66 років. З 2000 до 2002 кінотеатр реставрували. Нині він має три зали: «Червоний», «Синій» та «Сінематека».

Поділитись: